FORUM EKONOMSKI FAKULTET BIHAĆ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» www.uskupi.ba
Novi selektor BiH Safet Sušić Empty2011-04-09, 16:24 by Gost

» Status bolonjaca nakon završenog studija
Novi selektor BiH Safet Sušić Empty2011-02-20, 20:46 by Emy

» Nova web stranica Udruzenja DDK Bihac
Novi selektor BiH Safet Sušić Empty2010-12-15, 11:21 by ismet222

» Čestitka za rođendan !
Novi selektor BiH Safet Sušić Empty2010-09-24, 00:26 by admin

Sretan rođendan forume !

2010-09-03, 01:28 by admin

Dragi naši članovi i posjetioci danas naš forum slavi 1.rođendan.Tačno prije godinu dana pokrenuli smo ovaj Forum Ekonomskog fakulteta Bihać kako bih pružili i razmjenili informacije te olakšali našim studentima prikupljanje informacija vezanih za njihovo školovanje.Forum je opstao i dalje je u funkciji zahvaljujući našim vjernim članovima.Zato Vam u ime Administracije foruma želim …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Obavijest vezana za prenos predmeta i Master studij

2010-08-23, 15:19 by admin

Poštovani članovi i posjetioci foruma obavještavamo Vas slijedeće:

Studenti upisani u 2008 godini u narednu godinu mogu da prenesu dva nastavna predmeta dok studenti upisani u 2009 godini mogu da prenesu samo jedan nastavni predmet.

Obavještavamo kandidate za Master studij da će za isti u toku Septembra mjeseca biti raspisan konkurs.

Puno uspjeha u nastavnoj godini 2010/2011 želi Vam …

[ Full reading ]

Komentari: 1

U prvu godinu upisano skoro 1.000 studenata

2010-08-04, 20:15 by admin

U prvu godinu studija u akademskoj 2010/2011. godini planom upisa studenata Univerziteta u Bihaću predviđeno je da se upiše njih 1920. Prvi upisni rok je okončan i do sada je upisano 977 studenata, odnosno 51 posto.

Sudeći prema ovim podacima, na većini fakulteta ostalo je dovoljno mjesta za one koji će se prijaviti u drugom upisnom roku koji će biti održan krajem ovog ili početkom …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Informativni časopis STUDENT Br.78-79

2010-07-08, 21:27 by admin

Novi selektor BiH Safet Sušić 1000044q

Komentari: 0

Zasjedao Senat Univerziteta

2010-07-05, 21:35 by admin

Novi selektor BiH Safet Sušić Rektorat1

Na svojoj 12. redovnoj sjednici Senat Univerziteta u Bihaću pod predsjedavanjem predsjednika, prof. dr. Refika Šahinovića,je razmatrao nekoliko značajnih cjelina akademskih pitanja iz svoje nadležnosti.

Najznačajniji akt o kome se raspravljalo i koji je nakon usvajanja upućen u daljnju proceduru može u značajnoj mjeri olakšati …

[ Full reading ]

Komentari: 1

Emisija Time out dana 27.06.2010 RTV USK

2010-06-27, 19:44 by admin

Dana 27.06.2010 godine u emisiji za mlade TIME OUT RTV USK sa početkom u 20h gost emisije Dekan Ekonomskog fakulteta Bihać Gosp.Prof.Dr.Cariša Bešić.Emisija je otvorenog tipa te svoja pitanja možete uputiti direktno putem telefona.

Hvala

Administrator


Komentari: 3

Vodič za upis 2010/2011 Ekonomski fakultet Bihać

2010-06-07, 15:10 by admin

Svoju brošuru "Vodič za upis 2010/2011"možete pronaći već danas u studentskoj službi ovog fakulteta.


Novi selektor BiH Safet Sušić Scan0009
Novi selektor BiH Safet Sušić Scan0007

[ Full reading ]

Komentari: 5

Obavijest administracije portala

2010-06-10, 15:22 by admin

Dana 10.06.2010 godine došlo je do ozbiljnih kršenja pravila foruma kao i vređanje administracije portala i Dekana Ekonomskog fakulteta Bihać od strane člana koji se u dva navrata prijavljivao na naš forum i ostavljao komentare u dva posta sa različitih e-mailova i korisničkih imena.Obaviještavamo naše drage članove zbog ozbiljnosti situacije i postova koje je ovaj član ostavio bili …

[ Full reading ]

Komentari: 4

Neka nova vremena na Ekonomskom fakultetu Bihać

2010-06-07, 14:20 by admin

Novi selektor BiH Safet Sušić P0706101214
Ovako je danas izgledalo na Ekonomskom fakultetu Bihać.Gužve ispred studentske službe su prošlost i ako su u toku prijave Junsko-Julskih ispitnih rokova.Elektronsko poslovanje putem interneta kojeg je ovaj fakultet na čelu sa novim Dekanom Gosp.Prof.Dr.Carišom Bešićem uveo kao prvi na Univerzitetu Bihać u mnogome je olakšao …

[ Full reading ]

Komentari: 0

ISPITNI ROKOVI JUNI-JULI 2010 godina

2010-06-03, 22:39 by admin

Obaviještavamo sve studente Ekonomskog fakulteta Bihać da su na našoj službenoj stranici STUDOMAT postavljeni novi ispitni rokovi za Juni i Juli 2010 godine.Službenu stranicu STUDOMAT imate i na našem forumu gdje Vam je olakšano korištenje iste a takođe ima i uputstvo za korištenje studomata.

U ime Administracije foruma želimo mnogo sreće svim studentima na predstojećim ispitima !



[ Full reading ]

Komentari: 3

ONLINE

Novi selektor BiH Safet Sušić

3 posters

Go down

moderator Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by ismet222 2009-12-14, 19:39

Munib Ušanović raspoređen na funkciju koju je nekada obavljao Ahmed Pašalić

Novi selektor BiH Safet Sušić Mehmed-bazdarevic

Subotnja sjednica Izvršnog odbora NSBiH otvorila je novo poglavlje u bh. nogometu. Ponovo smo ostali bez selektora i u narednim danima će se tražiti nasljednik Miroslava Blaževića.

Najhitniji posao

Imenovanje selektora je sigurno najhitniji posao koji članovi Izvršnog odbora moraju završiti. Komisija koju čine članovi Predsjedništva NSBiH Sulejman Čolaković, Bogdan Čeko i Iljo Dominković te čelni ljudi entitetskih saveza Mile Kovačević i Branko Ivković do 31. decembra mora dostaviti kandidate za novog selektora.

Do tada će se u javnosti špekulirati imenima koja su poznata već odranije. U ovom trenutku čini se da bi najbliži selektorskoj poziciji mogli biti Mehmed Baždarević, Safet Sušić, Dušan Bajević i Sergej Barbarez.

Od četvorice velikana bh. nogometa, Sušić nema trenutno angažman. Baždarević je trener u francuskom Grenoblu, a Bajević u grčkom AEK-u. Barbarez nema trenerskog iskustva, ali je persona ogromnog ugleda i bio bi katalizator između navijača, medija, javnosti i Saveza.

Ne znamo koliko je u ovom trenutku realno da se Bajević odrekne angažmana. Baždarević kaže da je spreman za razgovor, ali mu je teško reći postoji li realna šansa da preuzme reprezentaciju.

Pitanje je i da li bi njih dvojica, ali i Sušić, pristali doći raditi za plaću od 5.000 eura. Mada nije isključeno da, ako dođe do razgovora, i njima Savez ponudi procent od sponzorskih ugovora, kao što je to bilo u Blaževićevom slučaju. Barbarezova razmišljanja o ovim temama donosimo u intervjuu.

U izboru kandidata za novog selektora sigurno će svoju šansu vidjeti i mnogi treneri koji rade ili su radili u Premijer ligi BiH. Prije izbora Miroslava Blaževića, u konkurenciji su bili i Amar Osim i Ibrahim Zukanović. Poznavajući trenera Željezničara, vjerujemo kako ne bi odbio priliku da se okuša u selektorskom poslu. Svoju priliku će tražiti i Vlatko Glavaš, nekadašnji asistent Blaža Sliškovića i dojučerašnji trener Olimpika.

Subota je donijela i obrat u slučaju Muniba Ušanovića i Miodraga Kureša. Sud BiH je obojicu nepravosnažnom presudom osudio na po pet godina zatvora zbog utaje poreza i stjecanje nezakonite imovinske koristi.

Ušanović i Kureš su "iz moralnih razloga" podnijeli privremene ostavke, pa će od 1. januara v. d. generalnog sekretara NSBiH biti Jasmin Baković, a sekretar za finansije Momir Tošić.

Bez promjena

Ušanović je već raspoređen na mjesto sekretara za reprezentovanje nogometa. To je funkcija koju je prije izvjesnog vremena obavljao Ahmed Pašalić, a kojoj je novom sistematizacijom radnih mjesta promijenjen naziv.

Tako će se Ušanović od Nove godine baviti reprezentativnim selekcijama BiH. On je ovaj posao obavljao i do sada, u okviru svojih dužnosti generalnog sekretara, nakon što je Pašalić podnio ostavku.

Nezvaničan stav

Izvršni odbor NSBiH zauzeo je nezvaničan stav da kandidati za selektora neće moći biti učesnici utakmice "Spasimo bh. nogomet", odigrane na Koševu u junu prošle godine, kada se tražila smjena kompletnog rukovodstva Saveza.

Ipak, ne sumnjamo kako će čelnici NSBiH u svom, ali i općem interesu, prijeći preko toga.

Svi selektori

Mirsad Fazlagić 1992. - 1993.

Fuad Muzurović 1993. - 1998.

Faruk Hadžibegić 1999. - 1999.

Mišo Smajlović 1999. - 2002.

Blaž Slišković 2002. - 2006.

Fuad Muzurović 2006. - 2007.

Meho Kodro 2008. - 2008.

Miroslav Blažević 2008. - 2009.

Sa Baždarevićem, Sušićem, Bajevićem ili Barbarezom nema greške

I bh. reprezentativci koje smo kontaktirali su nam kao kandidate za novog selektora ponudili ista imena o kojima i mi razmišljamo. Prema mišljenju naših igrača, idealni kandidati za klupu su Baždarević, Bajević, Barbarez i Sušić.

Edin Džeko je rekao kako smatra da je najbitnije da svi igrači ostanu na okupu i selektor se izabere što prije.

- Iskreno, ne znam da li je pametno govoriti o tome ko bi bio idealno rješenje, ali u štampi sam vidio da se spominju Barbarez, Sušić i Bajević. Svi znamo šta je Sergej napravio za BiH i koliko je cijenjen i uvjeren sam da bi ga i igrači i navijači prihvatili.

Bajević je, također, veliki stručnjak, kao i Sušić, i bilo ko od spomenute trojice bio bi idealno rješenje za reprezentaciju. Naravno, treba vidjeti koliko su Sušić i Bajević zbog obaveza u mogućnosti pomoći našoj selekciji, a o Sergeju ne trebam trošiti riječi. Barbarez je idol nacije i raja ga voli i cijeni. Uvjeren sam da bi svi bili za to da on sjedne na klupu - kaže Džeko.

Sanel Jahić se oporavio od povrede mišića i uoči nastupa za AEK protiv Levadikiosa je rekao kako misli da BiH nema puno kvalitetnih rješenja.

- Bajević ima veliko iskustvo i dobar je trener. Baš kao i Baždarević i Sušić, Barbarez bi bio odličan jer je omiljen kod sviju. Voli ga cijela država. Istina je da nema trenerskog iskustva, ali je bio sjajan igrač i zna puno toga. Sigurno bi brzo dobio na iskustvu.

Sa druge strane, Bajević, Baždarević i Sušić bi također bili odlična rješenja i siguran sam da će Bosna i Hercegovina, ako se bude biralo između njih četvorice, dobiti sjajnog selektora - smatra Jahić.
Dnevni Avaz
ismet222
ismet222
Admin
Admin

Birthday : 1965-09-24
Broj postova : 270
Join date : 2009-09-06
Age : 58

http://www.ismet222.webs.com

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2009-12-29, 23:30

SAFET SUŠIĆ NOVI SELEKTOR ZMAJEVA

Safet Sušić imenovan je danas za novog selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Na današnjoj sjednici Izvršnog odbora Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine jednoglasno je izabran Safet Sušić, koji preuzima mjesto selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

"Svih 13 članova Izvršnog odbora Nogometnog saveza glasalo je za Safeta Sušića, koji je tako jednoglasno izabran za novog selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sigurno je da je Sušić u ovom trenutku najbolje riješenje jer je to stručnjak koji posjeduje stručnost, karizmu i sve ono što treba za mjesto selektora", rekao je za SportSport.ba Iljo Dominković, član Predsjedništva N/FSBiH.

Sušić je sa Savezom dogovorio saradnju do kraja kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2012. godine.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2009-12-29, 23:32

Novi selektor BiH Safet Sušić Asusvvvvvvvvv

SUŠIĆ: UZ DOBAR ŽRIJEB MOŽEMO NA EP

Novi selektor Bosne i Hercegovine, proslavljeni bosanskohercegovački fudbaler Safet Sušić, u telefonskom razgovoru za tv Hayat istakao je da je prezadovoljan što je jednoglasno imenovan za selektora.
"Svakako da mi je zadovoljstvo što su me ljudi izabrali za novog selektora i iz drugog razloga što su me jednoglasno izabrali", rekao je naš novi selektor za tv Hayat te dodao:

"Već imam podršku svih ljudi koji žele dobro reprezentaciji. Ja sam već rekao, da sam nekoliko puta odbio da budem selektor. Svaki put mi je bilo teško. Međutim, ranije nisam smatrao da mogu nešto napraviti. To je jedini razlogo što sam odbijao sjesti na klupu našeg nacionalnog tima. A sada mislim da možemo nešto napraviti. Imamo dobre igrače i uz povoljan žrijeb možemo do Evropskog prvenstva."
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by admin 2009-12-30, 03:14

juventus 0244 (citat):Novi selektor BiH Safet Sušić Asusvvvvvvvvv

SUŠIĆ: UZ DOBAR ŽRIJEB MOŽEMO NA EP

Novi selektor Bosne i Hercegovine, proslavljeni bosanskohercegovački fudbaler Safet Sušić, u telefonskom razgovoru za tv Hayat istakao je da je prezadovoljan što je jednoglasno imenovan za selektora.
"Svakako da mi je zadovoljstvo što su me ljudi izabrali za novog selektora i iz drugog razloga što su me jednoglasno izabrali", rekao je naš novi selektor za tv Hayat te dodao:

"Već imam podršku svih ljudi koji žele dobro reprezentaciji. Ja sam već rekao, da sam nekoliko puta odbio da budem selektor. Svaki put mi je bilo teško. Međutim, ranije nisam smatrao da mogu nešto napraviti. To je jedini razlogo što sam odbijao sjesti na klupu našeg nacionalnog tima. A sada mislim da možemo nešto napraviti. Imamo dobre igrače i uz povoljan žrijeb možemo do Evropskog prvenstva."

Kolega hoće li ovo valjati što nam je Sajo selektor ja bih više volio da je Barbarez.. loptić
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2009-12-30, 05:01

admin (citat):
juventus 0244 (citat):Novi selektor BiH Safet Sušić Asusvvvvvvvvv

SUŠIĆ: UZ DOBAR ŽRIJEB MOŽEMO NA EP

Novi selektor Bosne i Hercegovine, proslavljeni bosanskohercegovački fudbaler Safet Sušić, u telefonskom razgovoru za tv Hayat istakao je da je prezadovoljan što je jednoglasno imenovan za selektora.
"Svakako da mi je zadovoljstvo što su me ljudi izabrali za novog selektora i iz drugog razloga što su me jednoglasno izabrali", rekao je naš novi selektor za tv Hayat te dodao:

"Već imam podršku svih ljudi koji žele dobro reprezentaciji. Ja sam već rekao, da sam nekoliko puta odbio da budem selektor. Svaki put mi je bilo teško. Međutim, ranije nisam smatrao da mogu nešto napraviti. To je jedini razlogo što sam odbijao sjesti na klupu našeg nacionalnog tima. A sada mislim da možemo nešto napraviti. Imamo dobre igrače i uz povoljan žrijeb možemo do Evropskog prvenstva."

Kolega hoće li ovo valjati što nam je Sajo selektor ja bih više volio da je Barbarez.. loptić

Ja mislim da je ovako bolje, ali da Barbareza angažuju kao Sušićevog pomoćnika i da sad za ovo vrijeme prije prijateljskih utakmica prođu evropom i vide imali kakvih talenata i dobrih igrača da imamo što veću konkurenciju, pogotovo u odbrani gdje smo tanki ako nema Nadarevića ili Spahića.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Kakav slalom Pape - čisti užitak!

Komentar by ismet222 2009-12-30, 17:23

Godine 1977. Jugoslavija je pobijedila Rumunjsku, no na kakav način! Nezabilježen nikad prije niti poslije. U utakmici koja je bila vatromet golova i preokreta debitirao je Safet Sušić - Pape s tri pogotka.
Novi selektor BiH Safet Sušić 0260007.42
Ima utakmica koje ostaju zauvijek u sjećanju, ne samo akterima, ne samo publici na tribinama, već i onima koji su je gledali uz televizijske ekrane, te oni uz radijske prijemnike.

Godine 1977. igrao se u Bukureštu kvalifikacijski dvoboj za odlazak na SP u Argentini 1978. Rumunjska je dočekala tadašnju Jugoslaviju. Izbornik je bio Marko Valok koji je složio zanimljiv sastav. Jer, pobjeda bi u toj utakmici dala prigodu Jugoslaviju da u zadnjoj utakmici kvalifikacija protiv Španjolske u Beogradu – izbori odlazak u Južnu Ameriku.
Jugoslavija i jest pobijedila, no na kakav način! Nezabilježen nikad prije niti poslije. Slavila je sa 6:4 u utakmici koja je prozvana vatrometom golova i preokreta, a debitirao je Safet Sušić iz Sarajeva s tri gola.

Valok je na vrata postavio Borotu iz Partizana, u središnju liniju sva tri igrača Partizana – Trifunovića, Stojkovića i Hatunića. Par bočnih igrača su sačinjavali hajdukovci Boljata i Mužinića, obrani ništa nije pomoglo.

Rumunji su zabijali kako su htjeli, a poveli su već u 1. minuti zgoditkom sa centra. Vratar Petar Borota najprije je vikao: "Pustiii...". Kad se obrana primirila, još je stigao samo viknuti: "Mooojaaa!".

Naravno, lopta je ušla u gol pokraj nemoćnog Borote. Od smijeha su svi umirali, načas suzaboravili navijačke strasti, ali već trentak kasnije im je bilo zlo. Kad su vidjeli usporenu snimku.

Malo kasnije izjednačio je Safet Sušić, a za vodstvo plavih tada je gol s dvadesetak metara dao Mužinić, taj gol je dugo vremena bio 'špica' beogradskog Sportskog pregleda, jer je zaista atraktivan.

Iordanescu je izjednačio na 2:2 u 40. minuti, da bi već u 43. bilo 3:2 za domaćine, a strijelac je bio Bolonyi.

Potom je raspojasani dribler Pape Sušić sa centra predriblao sve, pa i vratara te izjednačio na 3:3. Kakav je to pgoodak bio, velemajstorski...

Za 4:3 je strijelac opet bio Sušić, nakon slobodnog udarca, dodao mu je tek kratko Trifunović. Rumunjski centarfor, čuveni Dudu Georgescu, izjednačio je na 4:4, a utakmica je već u tom trenutku bila antoogijska.

No, Jugoslaviji je trebala pobjeda i krenulo se u sveopći juriš. Isplatilo se – Trifunović je najprije dao za 5:4, a potom pričuva Filipović za 6:4. Sad je trebalo samo pobijediti Španjolsku u Beogradu i otići u Argentinu.

To je lijepo zvučalo, no Španjolci su uzvratili za poraz četiri godine ranije u majstorici za odlazak na SP u Njemačku 1974. Zbog silnih kikseva zamijenjen je vratar Borota, stavljen je Ivan Katalinić iz Hajduka, no nije pomoglo.

Pred sto tisuća ljudi u Beogradu Španjolci su bili bolji, profesionalniji, a gol je dao Ruben Cano iz mrtvog kuta kraj slabo postavljenog Katalinića.

U toj utakmici je bocom pogođen Juanito dok je izlazio s terena, i to je jedna od antologijskih snimki iz povijesti nogometa na ovim prostorima, čovjek je mahao prstima prema publici, a neki 'majstor' je gađao bolje od nišana.

Jugoslavije je propustila nadmetanje u Argentini, nogomet se ipak nije prestao igrati, no trpak okus je ostao. Jer, generacija sjajnih nogometaša nikako nije uspijevala održati kontinuitet dobrih nastupa. Nakon sjajne partije u Bukureštu uslijedila je jedna od najslabijih utakmica te vrste, u bitnoj utakmici protiv Španjolske.

No, na utakmici protiv Rumunjske i 6:4 pobjedi se dugo živjelo, pogotovo jer je to bio početak serije golova u reprezentaciji Safeta Sušića.

Koji se potom vinuo do neslućenih visina, igrao je u PSG-u gdje je godinama bio najbolji igrač. A u utorak je postao i nasljednik Ćire Blaževića na izborničkoj stolici reprezentacije Bosne i Hercegovine.
ismet222
ismet222
Admin
Admin

Birthday : 1965-09-24
Broj postova : 270
Join date : 2009-09-06
Age : 58

http://www.ismet222.webs.com

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2009-12-30, 21:48

Novi selektor BiH Safet Sušić News2009aprilsafet_susic_970393615

SUŠIĆ U UTORAK DOLAZI U SARAJEVO


Novi selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić naredne sedmice će stići u Sarajevo na potpisivanje ugovora sa čelnicima Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.

Da će Safet sušić biti nasljednik Miroslava Blaževića na selektorskoj klupi fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine znalo se i nekoliko dana prije jučerašnje sjednice Izvršnog odbora N/FSBiH.

Na sjednici IO N/FSBiH Sušić je dobio svih 13 glasova, te je tako jednoglasno proglašen novim selektorom Zmajeva. Njegov dolazak u Sarajevo iz Pariza, gdje stanuje, očekuje se u utorak, kada će se obaviti i zvanično potpisivanje ugovora.
N/FSBiH je Sušiću ponudio ugovor do kraja kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2009-12-30, 22:18

Novi selektor BiH Safet Sušić Barbarez25_5

Barbarez i Slišković poželjeli sreću Sušiću

Novom izborniku Safetu Sušiću su sreću u radu i uspjeh u kvalifikacijama poželjeli i konkurentni za izborničku stolicu Sergej Barbarez i Blaž Slišković.
Sergej Barbarez je bio najveći protukandidat Sušiću za izborničku poziciju, no unatoč velikoj podršci javnosti Mostarčev grijeh je bio nastup na utakmici Kodro i prijatelji što mu ljudi iz Saveza nisu oprostili.

Sušiću želim sve najbolje sa reprezentacijom i da se plasiramo na Evropsko prvenstvo, a ništa drugo više nije bitno - kratak je bio Barbarez u svojoj izjavi za Avaz.

Sušićev izbor je na gotovo identičan način komentirao i nekadašnji izbornik, do jučer također kandidat za novu izborničku funkciju, Blaž Slišković.

Ne bih ništa posebno komentirao. Sušiću samo mogu čestitati i poželjeti mu sreću u vođenju reprezentacije - rekao je Slišković za Avaz.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-10, 16:25

Novi selektor BiH Safet Sušić 597mesablanc

BAŽDAREVIĆ: SUŠIĆ JE PRAVO RIJEŠENJE

Jedan od fudbalskih legendi sa ovih prostora svakako je Mehmed Baždarević, trener francuskog Grenoblea i često spominjan kandidat za mjesto selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Baždarević, zbog obaveza prema francuskoj ekipi, nije ušao u uži izbor za mjesto selektora, na koje je imenovan Safet Sušić, još jedna igračka legenda Bosne i Hercegovine.

"Pape je moj drug odavno i bio mi je idol, kao i svima nama dok smo igrali fudbal. Ja se iskreno nadam da će nam postati i idol kao i trener", kaže Baždarević za SportSport.ba.

"Međutim, ja zaista ne znam hoće li Sušiću dopustiti da radi samostalno, odnosno hoće li mu dati da u djelo sprovodi svoje ideje. To bi svakako mogao biti problem. Ipak, mislim da je Pape pravo rješenje za selektorsko mjesto, ali isto tako moram dodati da ništa lošije rješenje ne bi bio Duško Bajević ili Sergej Barbarez. Mislim da Barbarez ima mjesta u reprezetaciji i da se njemu mjesto mora obezbijediti", dodao je Baždarević.

Situacija u ekipi Grenoblea daleko je od ružičaste. Porazi se redaju, a ispadanje u niži rang takmičenja čini se kao najrealnija opcija. Baždarević je tražio hitan sastanak sa vlasnicima kluba, u nadi da će se naći riješenje, te da će se dovesti nekoliko pojačanja kako bi se spriječila selidba u drugu ligu. Razgovori, međutim, nisu urodili plodom.

"Ljutio sam se i još sam ljut na upravu jer ne planiraju dovesti ama baš nijedno pojačanje. Molio sam ih da nam u ovom prelaznom roku dovedu dva igrača, ali od toga čini mi se ipak neće biti ništa. Klub nema novaca, a vlasnike ne interesuje previše to što bi mogli ispasti iz lige. Ja želim voditi ekipu, a ne životariti i to sam im stavio do znanja. Također sam im rekao da imam ponude drugih klubova, te ako ne žele raditi da se rastanemo. Međutim, nakon sastanka je ostao status quo i vidjećemo u narednom periodu šta će se desiti", dodao je Meša u razgovoru za SportSport.ba.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-10, 16:26

Teška zadaća za Safeta Sušića
Novi selektor BiH Safet Sušić Susic_4

SVE OSIM EP SMATRAĆE SE NEUSPJEHOM

Jučer je Safet Sušić i zvanično predstavljen na konferenciji za medije u prostorijama Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, čime počinje era pod vodstvom jednog od najboljih fudbalera koje je BiH ikada imala.
Sigurno je da je pred Sušićem vjerovatno najteži zadatak nego svim ostalim selektorima u istoriji fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sve osim plasmana na Evropsko prvenstvo 2012. godine smatralo bi se neuspjehom. Takav imperativ, niko prije Papeta nije imao.

Sušić je u naslijeđe od Miroslava Blaževića dobio kompaktnu ekipu, sa nekoliko vrhunskih pojedinaca, koji su u samom vrhu svjetskog fudbala. Prva zvijezda svakako je Edin Džeko, Miralem Pjanić bi ove godine trebao potvrditi neosporan talent, dok je Asmir Begović kvalitetno, dugoročno rješenje na golu Zmajeva.

Uz Spahića, Ibiševića, Salihovića i ostatak Zmajeva, Bosna i Hercegovine se više ne može smatrati autsajderom, pa samim tim porazi od ekipa kao što su recimo Mađarska ili Litvanija ne mogu imati opravdanja.

Ova je generacija naših fudbalera spremna za plasman na veliko takmičenje, kao što je to predstojeće Evropsko prvenstvo. Međutim, BiH više niko neće potcijenjivati, s obzirom na ogroman rast reputacije našeg tima u svijetu, pa samim tim će biti teže dolaziti do bodova, ali odlike velikih ekipa su pobjeđivanje i kada je najteže.

Upravo zato je pred Safetom Sušićem veoma težak zadatak odgovoriti očekivanjima javnosti, ali i samih igrača. Više nikog neće zadovoljiti plasman u baraž, niti treće mjesto. Cilj je jasan. Evropsko prvenstvo.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-16, 18:05

Novi selektor BiH Safet Sušić Asajoooooovvvvvvvvvvvvv

SUŠIĆ STAVIO AUTOGRAM NA UGOVOR

Novi selektor našeg fudbalskog nacionalnog tima, Safet Sušić, bez medijske pompe potpisao je ugovor sa Fudbalskim savezom Bosne i Hercegovine.
Ugovor će trajati do kraja kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a u slučaju našeg plasmana isti će automatski biti produžen.

U ugovoru koji je potpisan pomalo u tajnosti u utorak, prije nego je Sušić otputovao na radnu turneju u Francusku i Njemačku gdje će posjetiti naše reprezentativce, ne postoji klauzula o financijskoj nadoknadi i potraživanjima u slučaju prijevremenog prekida istog.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-20, 22:13

Novi selektor BiH Safet Sušić Susic

Sušić u posjeti Spahiću

Selektor naše fudbalske reprezentacije Safet Sušić prošle sedmice započeo je turneju upoznavanja sa našim reprezentativcima. Tako je u petak gledao meč između minhenskog Bayerna i Hoffenheima, naših reprezentativaca Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića.

Nakon toga je posmatrao duel Stuttgarta protiv Wolfsburga. Gdje je vidio nastupe Džeke i Misimovića. Nažalost ni sa jednim od ove četvorice nije imao priliku popričati licem u lice, nego je to obavio telefonskim razgovorom.

Večeras naš selektor putuje u Lens, gdje Spahićev Montpellier protiv domaće ekipe igra utakmicu 21. kola "Ligue 1" . Montpellieru je ova utakmica od izuzetne važnosti da zadrži treću poziciju. Šest timova ispod njega zaostaje najviše pet bodova za momčadi sa La Mossona.

Selektor Sušić će naravno pratiti igru kapitena naše reprezentacije Emira Spahića, a nakon ove utakmice Sušić 30. januara ima namjeru posmatrati i igru Miralema Pjanića koji će taj dan sa svojim Lyonom dočekati Sušićev PSG.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-22, 13:23

Novi selektor BiH Safet Sušić Aspahaaaaaaaaaaaaaaa11vvvvvvvvvvvv

EMIR SPAHIĆ IMPRESIONIRAO SUŠIĆA

Nakon što je boravio u Njemačkoj te pogledo na djelu naše reprezentativce, odnosno utakmice Bayern - Hoffenheim i Stuttgart - Wolfsburg, selektor našeg nacionalnog tima Safet Sušić nastavio je sa obilaskom naših reprezentativaca.
Sušić je u srijedu gledao susret Lensa i Montpelliera u kojem je momčad našeg kapitena Emira Spahića upisala važnu pobjedu u borbi za vrh tabele, a popularni Pape oduševljeno je pričao o Spahićevoj igri.

"Spahić je bio u najmanju ruku fenomenalan. Ponajviše njegovom zaslugom Montpellier je slavio i doista me oduševio svojom prezentacijom", rekao je Sušić za Dnevni avaz i dodao:

"Posebno sam impresioniran mirnoćom Emira Spahića. Niti u jednom trenutku ne paniči. Kod njega nema izbijanja napamet, pravi je gospodin u odbrani. U svakom momentu zna šta treba uraditi i siguran sam da je Montpellier u vrhu ponajviše zbog dobrih igara našeg kapitena."
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-22, 13:28

Novi selektor BiH Safet Sušić 597safet_susic3

SUŠIĆ: IZNENADILA ME POZICIJA SALIHOVIĆA

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić boravio je ovaj vikend u Njemačkoj, gdje je posmtrao kvartet naših reprezentativaca u Bundesligi.
Pape se nalazi na susretima Bundeslige između Bayerna i Hoffenheima u petak, te Stuttgarta i Wolfsburga u subotu, kako bi posmatrao Vedada Ibiševića, Sejada Salihovića, Zvjezdana Misimovića i Edina Džeku. Međutim, obje ekipe naših internacionalaca su poražene.

"Tačno, nije lako vidjeti kapacitet igrača kada ekipa odigra lošije i izgubi. I Hoffenheim i Wolfsburg su poraženi, ali ja sam ipak uspio vidjeti ono što me najviše zanimalo", kazao je selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine za SportSport.ba.

Šta vas je najviše interesovalo, šta ste očekivali vidjeti tokom ove dvije utakmice?

"Pa, što se tiče Vedada Ibiševića i Edina Džeke za njih sam znao dovoljno. Odnosno, obojica su napadači i znam kako i gdje ih ja mogu koristiti. Iskreno, više su me zanimali Zvjezdan Misimović i Sejad Salihović, odnosno pozicije na kojima igraju u klubovima i kako se snalaze na određenim područima sredine terena".

I šta ste vidjeli?

"Misimović je odigrao sasvim solidno. Vidi se odmah da se radi o fudbaleru sa istančanim osjećajem za pas igru. Njegova prisutnost u sredini terena od velike je važnosti za ekipu u kojoj igra. Međutim, Wolfsburg je odigrao nešto lošije protiv Stuttgarta, pa se anemija osjetila i na njegovoj igri".

Salihović?

"Moram priznati da me pomalo iznenadilo kada sam vidio na kojoj poziciji je Salihović igrao u dresu Hoffenheima u Minhenu u petak. Iskreno, očekivao sam da bude mnogo ofanzivnije postavljen i bliže lijevoj strani terena. Međutim, trener Hoffenheima ga je stavio na poziciji defanzivnog veznog, a ja ga jednostavno nisam zamišljao u toj ulozi u reprezentaciji BiH".

Džeko je postigao prekrasan gol Stuttgartu...

"Jeste, Džeko je zaista opasan. I fudbalskim laicima je jasno da se rai o napadaču svjetske kvalitete. Radi se o sjajnom i veoma opasnom napadaču".

Planirate li posmatrati još nekog od naših reprezentativaca u skorije vrijeme?

"Svakako. Već prekosutra idem gledati susret između Lensa i Montpelliera, gdje će u centru pažnje biti Emir Spahić. Nakon toga, prisustvovaću utakmici između PSG-a i Lyona, a tu mi je cilj vidjeti Miralema Pjanića. Također, narednog mjeseca planiram posjetiti Tursku, gdje igra nekoliko naših internacionalaca".

Vaš predhodnik na klupi BiH Miroslav Blažević nije davao prilike nekim igračima koji su, čini se, ipak mogli izboriti mjesto u reprezentaciji. Prije svih to se odnosi na Ermina Zeca i Semira Štilića. Planirate li njih posmatrati te im eventualno uputiti poziv?

"Svakako. Ukoliko želimo napraviti nešto u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenenstvo, potrebno nam je što više kvalitetnih igrača. Svi će biti praćeni i dobiće šansu svako ko je zaslužuje".

Još uvijek nije dogovorena prijateljska utakmica?

"Ne, još uvijek ne znamo ime protivnika. Većina reprezentacije čeka da se obavi žrijeb grupa kvalifikacija za EP, pa će se tek onda krenuti u ugovaranje prijateljskih susreta. Imamo ponudu Saudijske Arabije za termin od 3. marta, ali ja ne želim voditi reprezentativce tako daleko. Pogotovo jer se taj termin nalazi između dva kola nacionalnih prvenstava. Saudijska Arabije nam je, reći ću tako, posljednje rješenje, ukoliko ne uspijemo dogovoriti sa drugom reprezentacijom. Međutim, u slučaju da i budemo igrali u Arabiji, neću voditi igrače iz evropskih liga tamo, već samo iz bh. lige, te eventualno neka nova imena kako bih ih probao", zaključio je Sušić u razgovoru za naš portal.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-01-29, 17:38

Novi selektor BiH Safet Sušić 3_597safet_susic3

SUŠIĆ ČEKA ODGOVORE PAPCA I BAHTIYAROGLUA

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić poslao je poruku Saši Papcu, ali na nju još uvijek nije dobio odgovor, a vezano za (ne)mogući nastup ovog Mostarca u dresu BiH.
Međutim, i Sušić je svjestan da će Papca jako teško vratiti u dres sa nacionalnim grbom. Mostarac je ostao dosljedan sebi i sve dok u N/FSBiH sjede pojedinci, on se neće odazvati.

"Iskren da budem nisam ni planirao putovati u Glasgow radi Papca. Poslao sam mu poruku i još čekam odgovor. Mislim da ćemo razgovarati danas ili sutra, pa ćemo vidjeti šta će se desiti. Želim da direktno od Saše čujem kakva mu je odluka", kazao je za SportSport.ba selektor naših Zmajeva Safet Sušić.

Turski mediji prenijeli su danas informaciju da ste razgovarali sa mladim Edizom Bahtiyarogluom, te da bi on uskoro mogao obući dres reprezentacije BiH.

"Ne, nisam još razgovarao sa njim, ali svakako da postoji mogućnost da zaigra za nas. On je igrao u Ankarasporu kada sam i ja bio tamo, tako da imam uvid o tome o kakvom se igraču radi. On vuče korijenje iz Bosne, pa postoji mogućnost da dobije i naš pasoš. Husnija Arapović me podsjetio na njega, a ja znam da se radi o mladom i dobrom igraču, kojeg bi svakako mogli iskoristiti. Još uvijek ni od njega nisam dobio odgovor, ali se nadam da bi do sutra trebao znati kakva je situacija po tom pitanju".

Proteklih ste se dana nalazili na proputovanju po Evropi, gledajući reprezentativce BiH u svojim klubovima. Kakvi su utisci svega viđenog?

"Ja nisam išao nikog provjeravati, jer znam o kakvim se igračima radi. Ova četvorka u Bundesligi na ta dva meča koja sam gledao i nije imala svoj dan, ali me zato oduševio Emir Spahić, koji je sigurno među najboljim odbrambenim igračima francuskog prvenstva", zaključio je Sušić u razgovoru za naš portal.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-02-02, 20:40

Novi selektor BiH Safet Sušić 1_597safet_susic3

PAPE NE ODUSTAJE OD PAPCA

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić prati nekoliko mladih igrača, koji bi uskoro mogli dobiti poziv za A reprezentaciju.
Prije svih, radi se o Harisu Seferoviću, najboljem U-19 fudbaleru BiH u izboru SportSport.ba, koji je prije nekoliko dana potpisao za Fiorentinu.

"Da, Seferović je veoma interesantan, ali u ovom trenutku ne mogu po tom pitanju reći ništa konkretnije. Dobio sam informaciju da bi i Denni Avdić, koji je rođen u Švedskoj, mogao biti materijal za reprezentaciju, ali o njemu nemam podrobnijih informacija. Ima tu još nekoliko mladih igrača, koji bi mogli biti kapacitet za A tim, ali više ću znati kada dođem u Sarajevo ovih dana", kaže Sušić u razgovoru za SportSport.ba.

Osim potencijalnih novih reprezentativaca, šta je sa onim starim, odnosno hoće li se Saša Papac vratiti u reprezentaciju?

"Razgovarao sam sa Sašom prije nekoliko dana i njegov je stav i dalje nepromijenjen. Rekao mi je da se on oprostio od reprezentacije, ali ponovo ćemo razgovarati jer mislim da bi možda i mogao promijeniti mišljenje. Papac nam je prijeko potreban pogotovo sad nakon što smo na četiri utakmice izgubili Sejada Salihovića zbog suspenzije. Treba nam svaki igrač, a Papac je svoju kvalitetu dokazao igrajući za Rangerse i nećemo odustati od njega".

"Također, ovih dana znaću i definitivnu odluku Ediza Bahtiyaroglua o tome hoće li prihvatiti poziv da igra za BiH", dodao je Pape.
Još uvijek se ne zna s kim će BiH igrati prijateljsku utakmicu?

"Ne, u ovom trenutku još ne znamo. Dobili smo ponudu Paragvaja da odigramo prijateljski meč u Austriji, ali će se i o tom znati više naredne sedmice, nakon što bude obavljen žrijeb kvalifikacija za Evropsko prvenstvo", zaključio je Sušić.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-03-01, 04:09

Novi selektor BiH Safet Sušić Susic-pape-clanak

Da­nas je prvi pra­vi ra­dni dan se­le­kto­ra bh. re­pre­zen­ta­ci­je Sa­fe­ta Su­ši­ća. Do sa­da je ugla­vnom ra­dio u kan­ce­la­ri­ji. Pri­mao gos­te, slu­šao zna­ne i ne­zna­ne ka­ko "di­je­le pa­met", su­fli­ra­ju, su­ge­ri­ra­ju, pa­me­tu­ju... Sre­ća da su oni shva­ti­li ka­ko je se­le­ktor na­pra­vio dis­tan­cu pre­ma ta­kvi­ma. Ima vo­lje sa­slu­ša­ti sva­kog, ali sam do­no­si sud o sva­kom. Su­šić je pri­je oku­plja­nja sa Ga­nom bio na Grba­vi­ci. Pljes­ka­lo se Ale­na Me­ša­no­vi­ću, ko­jeg je Fu­ad Mu­zu­ro­vić eti­ke­ti­rao kao "Su­ši­ća no­vog do­ba", pljes­ka­lo se lu­ci­dnom Sa­mi­ru Be­kri­ću, ali i no­vom se­le­kto­ru, ko­ji je do­las­kom na Grba­vi­cu na­ja­vio ka­ko će se odno­si­ti pre­ma bh. igra­či­ma i do­ma­ćoj li­gi.

Bi­la je do­bra uta­kmi­ca, pu­na tem­pa, trke, do­brih po­te­za, Iako je po­bje­da Že­lje ve­li­ka, ni Čelik ni­je ra­zo­ča­rao. Na­pro­tiv. obje eki­pe su fi­zi­čke sjaj­no spre­mne, vi­dje­lo se po di­na­mi­ci, trci.. Ugo­dno sam izne­na­đen po­sje­tom na Grba­vi­ci - prve su se­le­kto­ro­ve im­pre­si­je sa Grba­vi­ce.

Iako ne­ra­do pri­ča o po­je­din­ci­ma, Pa­pe je ot­krio ko mu se naj­vi­še do­pao.

Me­ša­no­vić je bio do­bar, vi­di se da je is­ku­san, šte­ta što je u go­di­na­ma. Me­đu­tim, me­ne je igrom izne­na­dio Be­krić. Ima fi­nu te­hni­ku, odli­čan pas, ne­us­tru­ča­va se šu­ti­ra­ti kad tre­ba, ima ga svu­da po te­re­nu. Ako bih ga uspo­re­đi­vao sa ne­kim igra­či­ma, on­da me igrom pod­sje­ća na Dra­ga­na Stoj­ko­vi­ća Pi­ksi­ja. Bi­lo je još igra­ča ko­ji su odi­gra­li kva­li­te­tno, ali je Be­krić po­ka­zao naj­vi­še - ka­že za "San" Su­šić.

Se­le­kto­ro­ve po­hva­le tre­ba­ju bi­ti sa­mo do­da­tni mo­tiv Be­kri­ću i svim os­ta­li­ma ako že­le u naj­bo­lju re­pre­zen­ta­ci­ju.

Kad god mo­gu, gle­dat ću na­še ti­mo­ve. Idu­ćeg vi­ken­da vje­ro­va­tno ću gle­da­ti Sa­ra­je­vo, a po­tom i os­ta­le na­še klu­bo­ve, Bo­rac, Ši­ro­ki, Zrinj­ski, Slo­bo­du, Ve­lež, Sla­vi­ju...

Od da­nas je Su­ši­će­va paž­nja fo­ku­si­ra­na na re­pre­zen­ta­ci­ju i Ga­nu.

Gle­dao sam Ga­nu na Afri­čkom Ku­pu na­ci­ja, ali ta­da ni­sam znao da će bi­ti moj pro­ti­vnik na se­le­ktor­skom de­bi­ju. Bi­li su u fi­na­lu, igrat će na Svjet­skom prven­stvu u Ju­žnoj Afri­ci. To sve go­vo­ri o na­šem su­par­ni­ku. Is­kre­no, vo­lio bih da Ga­na do­đe u naj­bo­ljem sas­ta­vu na Ko­še­vo.

Se­le­kto­ra ra­du­je sjaj­na for­ma Dže­ke, Spa­hi­ća, Ibi­še­vi­ća, Pja­ni­ća...

Do­bro je što na­ši igra­či igra­ju do­bro, ali for­mu tre­ba održa­ti do kva­li­fi­ka­ci­ja. Ti znaš da ja ni­sam pre­vi­še in­sis­ti­rao na mar­tov­skom ter­mi­nu, jer sam že­lio bo­lje upo­zna­ti na­še igra­če. Ova će mi uta­kmi­ca po­slu­ži­ti da do­bi­jem pra­vu sli­ku, jer sa­mo Spa­hi­ća, Ha­sa­gi­ća i Pja­ni­ća po­zna­jem bo­lje. Na­ra­vno da sam sve os­ta­le upo­znao kroz ana­li­zu uta­kmi­ca iz pro­te­klog ci­klu­sa, ali sa­da će­mo se i zva­ni­čno upo­zna­ti.

Sti­če se uti­sak da je se­le­ktor sre­tni­ji što će svo­je pu­le­ne upo­zna­ti sa no­vim re­ži­mom, ne­go sa­mom uta­kmi­com.

Is­ti­na je da že­lim na star­tu uka­za­ti na ne­ke stva­ri, da po­štu­je­mo ne­ka pra­vi­la. Mo­ra se zna­ti ko je za­što za­du­žen i od to­ga ne­ću od­stu­pa­ti. Ne­ću do­zvo­li­ti da se pu­tem me­di­ja pre­pu­ca­va­ju igra­či sa bi­lo kim. To ni­je nji­hov po­sao. Že­lim da svi za­je­dni­čki gra­di­mo atmo­sfe­ru, že­lje­ni am­bi­jent, ka­ko bi os­tva­ri­li cilj. Prvi ja ne­ću, pa ne­dam ni igra­či­ma da pu­tem me­di­ja izno­se i što tre­ba i što ne tre­ba. Ne za­ni­ma me šta je i ka­ko je bi­lo, že­lim da se svi okre­ne­mo po­slu.

Po­zvo je dva­de­set igra­ča, iako je svjes­tan da svi ne­će bi­ti na ra­spo­la­ga­nju.

Mo­gao sam po­zva­ti i ve­ći broj, ali on­da bi ne­ki mo­ra­li na tri­bi­ne. Mo­gu­će da ne­ko ne­će mo­ći igra­ti, ta­ko da će nas bi­ti do­vo­ljno. Ovaj spi­sak ni­je za­be­to­ni­ran, ni­kom vra­ta ni­su za­tvo­re­na, svi se do po­čet­ka kva­li­fi­ka­ci­ja mo­gu izbo­ri­ti za po­ziv. Sa­mo igrom i po­na­ša­njem. To je je­di­ni kri­te­ri­ji. Ni­ka­kvo re­kla­mi­ra­nje po no­vi­na­ma, ni­ti me­na­džer­ski pri­tis­ci ih ne­će do­ves­ti u eki­pu.

Bri­ne nas što će se­le­ktor de­bi­ti­ra­ti na svom Ko­še­vu pred, sko­ro je si­gur­no, ma­lim bro­jem gle­da­la­ca. Šte­ta što je Sa­vez u be­spa­ri­ci, što po­je­din­ci ne­ma­ju slu­ha. Da ima­ju po­zva­li bi na­vi­ja­če i ši­rom otvo­ri­li ka­pi­je Ko­še­va.

Znaš i sam da Sa­vez do ne­ki dan ni­je imao si­gur­nu pot­vrdu ove uta­kmi­ce. Za­to je mo­žda bi­lo neo­zbi­ljno na­jav­lji­va­ti i re­kla­mi­ra­ti uta­kmi­cu, a da ne zna­mo ho­će li je bi­ti i sa kim će­mo igra­ti. Mo­gu­će da će se si­tu­aci­ja do sri­je­de pro­mje­ni­ti. Svjes­tan sam da ne­će bi­ti pu­no na­vi­ja­ča. Znam i kao igrač Sa­ra­je­va, kad smo se bo­ri­li za je­se­nju ti­tu­lu, pro­tiv Di­na­ma na Ko­še­vu nas je do­šlo gle­da­ti dvi­je, tri hi­lja­de. Vje­ru­jem da oni ko­ji do­đu ne­će za­ža­li­ti. Ni­sam bi­tan ja, već re­pre­zen­ta­ci­ja Bo­sne i Her­ce­go­vi­ne - izja­vio je za "San" Sa­fet Su­šić, ko­ji ima te­šku za­da­ću, nas­ta­vi­ti ta­mo gdje je stao Mi­ro­slav Bla­že­vić, ko­ji nas je odveo u ba­raž, što ni­je po­šlo za ru­kom ni­ti je­dnom se­le­kto­ru. Ći­ro je vra­tio na­du, di­gao adre­na­lin ci­je­loj na­ci­ji, vra­tio na­vi­ja­če na tri­bi­ne, od Su­ši­ća ja­vnost oče­ku­je pla­sman na EP u Polj­sku i Ukra­ji­nu. Sve­je­dno, kroz ba­raž ili pre­ko Fran­cus­ke!

Si­nan Si­na­no­vić

Be­krić: Za­hvan sam Osi­mu

Sa­mir Be­krić je go­di­na­ma "tu ne­gdje" oko re­pre­zen­ta­ci­je. Bio je u A2, za­tim u no­vi­nar­skoj se­le­kci­ji, ali do Ći­re se ni­je mo­gao pro­bi­ti. Pro­šlog lje­ta i ove zi­me bio je pred po­tpi­som ugo­vo­ra za je­dan rus­ki, ka­sni­je i za ukra­jin­ski klub. Os­tao je na na­go­vor Ama­ra Osi­ma. Odu­šev­ljen se­le­kto­ro­vim po­hva­lam.

Ka­da te Su­šić hva­li, on­da ne­ma da­lje. Us­tva­ri, me­ni je to ve­li­ko pri­zna­nje, ali i oba­ve­za da mo­ram sva­ku uta­kmi­cu odi­gra­ti na ni­vou. Hva­la se­le­kto­ru, ali i tre­ne­ru Osi­mu. Bi­lo mi je kri­vo što me ni­je pus­tio va­ni, ali sad vi­dim da mi je že­lio do­bro. Ni­ko sre­tni­ji od me­ne ako odem u inos­tran­stvo kao A re­pre­zen­ta­ti­vac - izja­vio je za "San" Be­krić.

Tre­nin­zi u Hra­sni­ci i Grba­vi­ci

Prvi tre­ning naš tim da­nas će odra­di­ti (16.30) u Hra­sni­ci. Eki­pa će bo­ra­vi­ti u "Her­ce­go­vi­ni", gdje će bi­ti po­se­ban re­žim, bez čes­tih po­sje­ta. Dru­gi (uto­rak) tre­ning bit će na Grba­vi­ci, a uuta­kmi­ca sa Ga­nom bit će u sri­je­du na Ko­še­vu (17.30). Osim bh na­vi­ja­ča uta­kmi­ci BiH - Ga­na pri­sus­tvo­vat će broj­ni me­na­dže­ri, ali i sru­ka srbi­jan­ske re­pre­zen­ta­ci­je, ka­ko bi na dje­lu vi­dje­li svog su­par­ni­ka u gru­pi na SP u Afri­ci.

san.ba
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-03-01, 17:33

Novi selektor BiH Safet Sušić Repka_okupljanje2

SUŠIĆ: REZULTAT JE U DRUGOM PLANU

Reprezentativci Bosne i Hercegovine počeli su od jutros okupljanje u hotelu Hercegovina na Ilidži, s tim da selektor Zmajeva Safet Sušić očekuje da se neki igrači neće moći pojaviti u zakazanom terminu.
Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić u Hercegovinu je stigao u društvu svog pomoćnika Elvira Baljića, a ovo će mu okupljanje poslužiti da se bolje upozna sa reprezentativcima, te da vidi u prijateljskom susretu sa Ganom šta igrači mogu ponuditi na terenu.

"Dobro bi bilo da krenemo sa pobjedom odmah na startu, ali moram istaći da mi rezultat u ovoj prijateljskoj utakmici i nije u prvom planu. Najbitnije od svega jeste da na okupljanje dođu svi pozvani igrači, te da nas zaobiđu povrede. Tokom današnjeg dana očekujem da dođu svi pozvani, iako je moguće da će se neki pojaviti i sutra", kazao je Pape.

Sušić je dodao da još uvijek ne zna koji će se igrači naći u početnom sastavu u srijedu protiv Gane.

"Još nisam razgovarao sa igračima, pa ću nakon današnjeg i sutrašnjeg treninga odlučiti ko će se naći u prvih 11. Raduje me dobra forma naših reprezentativaca, ali to u ovom trenutku i nije tako bitno, s obzirom da do početka kvalifikacija ima još pola godina, pa je bitnije da tada budu igrali u formi. Za sada je forma manje bitna".

Iako je PAOK pokušao spriječiti dolazak reprezentativnog napadača Zlatana Muslimovića, Sušić ga očekuje u Sarajevu do večeras.

"Njegov je klub pokušao spriječiti dolazak, ali ja ga očekujem da se pojavi. Istina je da je igrao pod injekcijama, ali do njega je hoće li zaigrati. Vidjećemo koliko je ozbiljna njegova povreda kada dođe i tada ćemo odlučiti hoće li igrati".

Nakon dvije decenije Sušić se vraća na Koševo...

"Nemam neku nostalgiju što se toga tiče. Nisam nervozan zbog debija, a sigurno je da ću biti nervozan kada nam bude dolazila Francuska", zaključio je Sušić.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će sa početkom u 16:30 sati odraditi prvi trening na stadionu Famosa u Hrasnici.

sportsport.ba
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-03-01, 17:40

Novi selektor BiH Safet Sušić Treningnaslovna

Pape otkriva karte za Ganu, lijevi bek problem

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine do večeras će se biti kompletirana u ilidžanskom hotelu Hercegovina, već standardnoj bazi našeg najboljeg fudbalskog državnog tima. Za danas selektor Sušić planirao je popodnevni zajednički sastanak stručnog štaba i svih pristiglih igrača na kojem bi se upoznao i lično sa svim igračima.

Kasno popodne bit će rezervisano za trening, koji bi se prema planu trebao održati na stadionu Famosa u Hrasnici.

Protiv Gane sa četvoricom nazad

Za razliku od selektora Blaževića koji je protekle kvalifikacije našu reprezentaciju uigravao sa pet igrača u zadnjoj liniji, novi selektor Sušić najavio je kako ćemo u srijedu protiv Gane odigrati sa četiri igrača u zadnjoj liniji. Problematična je naravno pozicija lijevog beka za koju selektor još uvijek nije siguran kome će je dodijeliti. Prvi kandidat je Sanel Jahić, svestrani prvotimac AEK-a, a nećemo se iznenaditi ako tu zaigra i Sejad Salihović, koji je podsjetimo se suspendovan sa četiri utakmice neigranja u kvalifikacijama.

Neće trenirati svi

Iako će sutra na Grbavici trenirati svi pozvani igrači, današnji trening moći će propustiti pozvatni reprezentativci koji su tokom jučerašnjeg dana igrali za svoje klubove.

Radomir Antić na Koševu

Utakmicu u srijedu između BiH i Gane posmatrat će uživo i stručni štab Srbije predvođen Radomirom Antićem, selektorom naših istočnih komšija, koji će u svoju bilježnicu upisati podatke važne za okršaj u grupnoj fazi svjetskog prvenstva u Južnoj Africi koji Srbiju očekuje protiv Gane.

reprezentacija.net
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by juventus 0244 2010-09-10, 05:22

SUŠIĆ: BILI SMO ISPOD SVOG NIVOA

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić priznao je Francuzima da su bolja reprezentacija, ali da su Zmajevi odigrali ispod svog nivoa.

"Francuzi su jaka reprezentacija i to su pokazali na Koševu. Oni su odigrali na svom nivou, a mi smo bili daleko ispod svog nivoa. Šta je tu je, ne smijemo gubiti glavu i moramo krenuti dalje", rekao je Sušić na konferenciji za medije nakon poraza od Francuske.

juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Novi selektor BiH Safet Sušić

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu