FORUM EKONOMSKI FAKULTET BIHAĆ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» www.uskupi.ba
Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Empty2011-04-09, 16:24 by Gost

» Status bolonjaca nakon završenog studija
Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Empty2011-02-20, 20:46 by Emy

» Nova web stranica Udruzenja DDK Bihac
Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Empty2010-12-15, 11:21 by ismet222

» Čestitka za rođendan !
Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Empty2010-09-24, 00:26 by admin

Similar topics
Sretan rođendan forume !

2010-09-03, 01:28 by admin

Dragi naši članovi i posjetioci danas naš forum slavi 1.rođendan.Tačno prije godinu dana pokrenuli smo ovaj Forum Ekonomskog fakulteta Bihać kako bih pružili i razmjenili informacije te olakšali našim studentima prikupljanje informacija vezanih za njihovo školovanje.Forum je opstao i dalje je u funkciji zahvaljujući našim vjernim članovima.Zato Vam u ime Administracije foruma želim …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Obavijest vezana za prenos predmeta i Master studij

2010-08-23, 15:19 by admin

Poštovani članovi i posjetioci foruma obavještavamo Vas slijedeće:

Studenti upisani u 2008 godini u narednu godinu mogu da prenesu dva nastavna predmeta dok studenti upisani u 2009 godini mogu da prenesu samo jedan nastavni predmet.

Obavještavamo kandidate za Master studij da će za isti u toku Septembra mjeseca biti raspisan konkurs.

Puno uspjeha u nastavnoj godini 2010/2011 želi Vam …

[ Full reading ]

Komentari: 1

U prvu godinu upisano skoro 1.000 studenata

2010-08-04, 20:15 by admin

U prvu godinu studija u akademskoj 2010/2011. godini planom upisa studenata Univerziteta u Bihaću predviđeno je da se upiše njih 1920. Prvi upisni rok je okončan i do sada je upisano 977 studenata, odnosno 51 posto.

Sudeći prema ovim podacima, na većini fakulteta ostalo je dovoljno mjesta za one koji će se prijaviti u drugom upisnom roku koji će biti održan krajem ovog ili početkom …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Informativni časopis STUDENT Br.78-79

2010-07-08, 21:27 by admin

Kratko uputstvo za korištenje studomata ! 1000044q

Komentari: 0

Zasjedao Senat Univerziteta

2010-07-05, 21:35 by admin

Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Rektorat1

Na svojoj 12. redovnoj sjednici Senat Univerziteta u Bihaću pod predsjedavanjem predsjednika, prof. dr. Refika Šahinovića,je razmatrao nekoliko značajnih cjelina akademskih pitanja iz svoje nadležnosti.

Najznačajniji akt o kome se raspravljalo i koji je nakon usvajanja upućen u daljnju proceduru može u značajnoj mjeri olakšati …

[ Full reading ]

Komentari: 1

Emisija Time out dana 27.06.2010 RTV USK

2010-06-27, 19:44 by admin

Dana 27.06.2010 godine u emisiji za mlade TIME OUT RTV USK sa početkom u 20h gost emisije Dekan Ekonomskog fakulteta Bihać Gosp.Prof.Dr.Cariša Bešić.Emisija je otvorenog tipa te svoja pitanja možete uputiti direktno putem telefona.

Hvala

Administrator


Komentari: 3

Vodič za upis 2010/2011 Ekonomski fakultet Bihać

2010-06-07, 15:10 by admin

Svoju brošuru "Vodič za upis 2010/2011"možete pronaći već danas u studentskoj službi ovog fakulteta.


Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Scan0009
Kratko uputstvo za korištenje studomata ! Scan0007

[ Full reading ]

Komentari: 5

Obavijest administracije portala

2010-06-10, 15:22 by admin

Dana 10.06.2010 godine došlo je do ozbiljnih kršenja pravila foruma kao i vređanje administracije portala i Dekana Ekonomskog fakulteta Bihać od strane člana koji se u dva navrata prijavljivao na naš forum i ostavljao komentare u dva posta sa različitih e-mailova i korisničkih imena.Obaviještavamo naše drage članove zbog ozbiljnosti situacije i postova koje je ovaj član ostavio bili …

[ Full reading ]

Komentari: 4

Neka nova vremena na Ekonomskom fakultetu Bihać

2010-06-07, 14:20 by admin

Kratko uputstvo za korištenje studomata ! P0706101214
Ovako je danas izgledalo na Ekonomskom fakultetu Bihać.Gužve ispred studentske službe su prošlost i ako su u toku prijave Junsko-Julskih ispitnih rokova.Elektronsko poslovanje putem interneta kojeg je ovaj fakultet na čelu sa novim Dekanom Gosp.Prof.Dr.Carišom Bešićem uveo kao prvi na Univerzitetu Bihać u mnogome je olakšao …

[ Full reading ]

Komentari: 0

ISPITNI ROKOVI JUNI-JULI 2010 godina

2010-06-03, 22:39 by admin

Obaviještavamo sve studente Ekonomskog fakulteta Bihać da su na našoj službenoj stranici STUDOMAT postavljeni novi ispitni rokovi za Juni i Juli 2010 godine.Službenu stranicu STUDOMAT imate i na našem forumu gdje Vam je olakšano korištenje iste a takođe ima i uputstvo za korištenje studomata.

U ime Administracije foruma želimo mnogo sreće svim studentima na predstojećim ispitima !



[ Full reading ]

Komentari: 3

ONLINE

Kratko uputstvo za korištenje studomata !

+3
Nadina
Arijana
admin
7 posters

Go down

moderator Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-04-15, 04:57

Dragi moji forumaši pokušaćemo Vam u kratkim crtama objasniti korištenje studomata:

I KORAK

1.Prvo ukucajte slijedeću adresu sa papirića koji ste dobili : www.efbistudomat.info
2.Na mjestu korisnik upišite sa listića svoje podatke npr. :0234/08/BSV(ako ste vanredni studenti)ili BSR(redovni studenti)
3.Na mjestu lozinka upišite lozinku sa svog listića npr. : fr5cvg67ic

NAPOMENA:Svi podatci sa Vašeg listića moraju biti tačno preneseni u određene rubrike(bez razmaka i obratiti pažnju na mala i velika slova i brojeve.

Kliknite na opciju prijavite me za rad

II KORAK

Kada ste se uredno prijavili pojavljuje Vam se meni sa slijedećim opcijama :Upute za rad,informacije,moje evidencije i odjava

Meni upute za rad
Pročitajte obavezno upute za rad

Meni informacije
Ovaj meni se sastoji od 3 podmenija i to :Oglasna tabla,privatne poruke i promijena e-maila

Podmeni:oglasna tabla
Tu se nalaze svi aktuelni ispitni rokovi kao i ostale informacije sa oglasne table.U filteruupišite svoj željeni predmet i kliknite na opciju:Pokaži poruke prema uslovu i na taj način će Vam se otvoriti Vaš traženi predmet.

Podmeni:privatne poruke
Ovaj meni služi kako bi pregledali svoje poruke ukoliko su Vam poslate od strane Studentske službe.

Podmeni:promijena e-maila
Unesite svoj željeni e-mail kako bi na vrijeme bili obaviješteni o svim važnim promijenama vezano za datume odnosno pomijeranje ispitnih rokova i primanje drugih informacija.

Meni :moja evidencija se sastoji od 4 podmenija i to :prijava ispita,prijavljeni ispiti,sve moje prijave i položeni ispiti

Podmeni:prijava ispita
U ovom podmeniju morate pravilno podesiti parametre kako bi Vam se otvorio željeni ispit za prijavu.Ukoliko Vam ne izbaci Vaš traženi predmet pokušajte ga naći po drugim parametrima.Svi parametri moraju biti podešeni za izbor predmeta za ispit.Kada ste izabrali svoj predmet označite mali kvadratić koji se nalazi na kraju i kliknite na opciju izvrši prijavu.Kada ste to uradili izvršili ste prijavu svog predmeta za ispit.

Podmeni:prijavljeni ispiti
U ovom podmeniju pregledajte sve svoje prijavljene ispite.Takođe možete i izbrisati svoju prijavu tako što ćete označiti kvadratić na kraju i kliknuti na opciju odjavi izabrane ispite

Podmeni :sve moje prijave
U ovom podmeniju možete pregledati sve svoje prijave koje ste izvršili do sada.

Podmeni:položeni ispiti
U ovom meniju se nalaze svi dosadašnji predmeti koje ste završili od kako se školujete sa ukupnim brojem a takođe vidite i prosijek svojih ocijena.

Meni: odjava
U ovom meniju vršite odjavu sa sistema.


Ukoliko imate nejasnoća oko prijave i korištenja Studomata obratite se na forumu u rubrici PITANJA OKO STUDOMATA !

Administrator


admin: komentar modifikovan dana: 2010-04-15, 23:35; prepravljeno ukupno 1 puta
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by Arijana 2010-04-15, 18:38

kod podmenija prijavljeni ispiti pise da nemam niti jedan prijavljen ispit. Da li oni jos nisu uvedeni ili moram opet prijavljivati za ovaj rok iako sam prijavila ispit prosle sedmice?

pokušajte ponovo prijaviti nekošta Vas ništa !

Arijana
CLAN
CLAN

Broj postova : 3
Join date : 2009-10-15

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by Nadina 2010-04-15, 19:58

i meni pise da imam 12 polozenih ispita a imam 14

Vaš problem se mora riješiti u Studentskoj službi trebate ukazati na tu grešku i oni će ispraviti to !

Nadina
CLAN
CLAN

Broj postova : 8
Join date : 2009-12-10

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by ziry 2010-04-16, 23:58

Podmeni:promijena e-maila
Unesite svoj željeni e-mail kako bi na vrijeme bili obaviješteni o svim važnim promijenama vezano za datume odnosno pomijeranje ispitnih rokova i primanje drugih informacija.

Zasto ovo ne radi, lijepo stavim svoju email adresu ali ne dobijem nista, a vidjela sam da se do sada puno oglasa naredalo i nemam nista u inboxu.

ziry
CLAN
CLAN

Broj postova : 1
Join date : 2010-04-16

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by Nadina 2010-04-24, 12:20

Nadina (citat):i meni pise da imam 12 polozenih ispita a imam 14

Vaš problem se mora riješiti u Studentskoj službi trebate ukazati na tu grešku i oni će ispraviti to !


Pitala sam prije 2 sedmice i receno mi je da ce se rijesit u toku dana, a jos uvijek nista, i dalje mi fali makroekonomija.

Nadina
CLAN
CLAN

Broj postova : 8
Join date : 2009-12-10

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-04-24, 13:56

Žao nam je ali potrudićemo se lično da se to ispravi u što kraćem roku. Exclamation
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by Nadina 2010-05-06, 22:43

admin (citat):Žao nam je ali potrudićemo se lično da se to ispravi u što kraćem roku. Exclamation

Ovo je stvarno preslo svaku mjeru, ko uopste vrsi upis ocjena kad je tako odgovaran i brz?

Nadina
CLAN
CLAN

Broj postova : 8
Join date : 2009-12-10

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-05-07, 00:19

Nadina upozorili smo Ramizu na te greške i nije samo to jedini propust ima ih još i previše ali koliko vidim ona neradi po tom pitanju ništa.Znači ne ispravlja one greške na koje smo je mi uputili ostaje nam samo još da se žalimo Dekanu. zam
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by meha 2010-06-08, 12:33

problem

na smijeru marketing CETVOROGODISNJI STUDIJ STARI PROGRAM nema STRATESKOG MENADZMENTA a taj predmet moram prijaviti....nasao sam ga na smijeru racunovodstvo i revizija....sta da radim kako da prijavim !!!!!!
meha
meha
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1986-07-21
Broj postova : 34
Join date : 2010-02-18
Age : 37

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-06-08, 12:34

Prijavi ga tu gdje si našao kolega.
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by meha 2010-06-08, 12:35

hvala na informaciji veseo
meha
meha
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1986-07-21
Broj postova : 34
Join date : 2010-02-18
Age : 37

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by hhodza_22_ 2010-06-21, 13:40

kad je upis na ekonomiju i u koliko sati mozeli mi ko reci

hhodza_22_
CLAN
CLAN

Broj postova : 4
Join date : 2010-06-20

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-06-21, 15:03

hhodza_22_ (citat):kad je upis na ekonomiju i u koliko sati mozeli mi ko reci

Od danas počinje upis i 21.06.2010 godine
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by hhodza_22_ 2010-06-21, 16:43

ok hvala

hhodza_22_
CLAN
CLAN

Broj postova : 4
Join date : 2010-06-20

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by hhodza_22_ 2010-06-22, 14:41

ja sm danas bio na fakultetu upis je tek 26.6 pa dalje

hhodza_22_
CLAN
CLAN

Broj postova : 4
Join date : 2010-06-20

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-06-22, 14:43

Ok kolega hvala na informaciji znači pomjerili su zbog konkursa.Vrijedna informacija OK.
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by hhodza_22_ 2010-06-22, 14:53

pa jesu pomjerili ma nista sve najbolje pozzzzzzzzz

hhodza_22_
CLAN
CLAN

Broj postova : 4
Join date : 2010-06-20

Na vrh Go down

moderator Ko se mača hvata...

Komentar by TexMex 2010-06-27, 00:07

Nadina (citat):
admin (citat):Žao nam je ali potrudićemo se lično da se to ispravi u što kraćem roku. Exclamation

Ovo je stvarno preslo svaku mjeru, ko uopste vrsi upis ocjena kad je tako odgovaran i brz?


Obično na bezvezno pitanje treba dati bezvezan odgovor. Kako "ko uopšte upisuje ocjene"!? Mlada damo, upis ocjena je u isključivoj nadležnosti osoblja Studentske službe. Greške se događaju, ko radi taj i griješi, kada studenti ne bi griješili svi bi položili "iz prve"...
osoblje Službe ima pune ruke posla dok prikupi izvještaje od asistenata i ispitivača nakon održanog ispita, obrade se... ti izvještaji nekad ne dođu na vrijeme, nekad se razlikuje ono što je u indeksu i na izvještaju (prijavnici)... nije to tako jednostavno kao što ti misliš.
Gledajući neke poruke korisnika na račun Službe, čovjek stiče dojam da vam tamošnji zaposlenici trebaju poslužiti kao "gromobran" u vrijeme kad vam ne ide baš najbolje, "samo bi kažnjavali, odbijali od plaće..." Smiješno. I žalosno u isto vrijeme. Mad
TexMex
TexMex
AKTIVNI ČLAN
AKTIVNI ČLAN

Broj postova : 12
Join date : 2010-06-26

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by admin 2010-06-27, 00:21

TexMex (citat):
Nadina (citat):
admin (citat):Žao nam je ali potrudićemo se lično da se to ispravi u što kraćem roku. Exclamation

Ovo je stvarno preslo svaku mjeru, ko uopste vrsi upis ocjena kad je tako odgovaran i brz?


Obično na bezvezno pitanje treba dati bezvezan odgovor. Kako "ko uopšte upisuje ocjene"!? Mlada damo, upis ocjena je u isključivoj nadležnosti osoblja Studentske službe. Greške se događaju, ko radi taj i griješi, kada studenti ne bi griješili svi bi položili "iz prve"...
osoblje Službe ima pune ruke posla dok prikupi izvještaje od asistenata i ispitivača nakon održanog ispita, obrade se... ti izvještaji nekad ne dođu na vrijeme, nekad se razlikuje ono što je u indeksu i na izvještaju (prijavnici)... nije to tako jednostavno kao što ti misliš.
Gledajući neke poruke korisnika na račun Službe, čovjek stiče dojam da vam tamošnji zaposlenici trebaju poslužiti kao "gromobran" u vrijeme kad vam ne ide baš najbolje, "samo bi kažnjavali, odbijali od plaće..." Smiješno. I žalosno u isto vrijeme. Mad

Bravo kolega TexMex slažem se s tobom.Pune su im ruke posla ali ipak uspijevaju sve završiti čak se sa ovim studomatom u veliko olakšalo studentima. veseo
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by TexMex 2010-06-27, 00:37

Zaista je divno što je Admin postavio i ovdje upute za studentski dio Studomata (možda bi bilo bolje nazivati ga Webomat?) ali smatram da je to više gest dobre volje, no potreba. Uočio sam iscrpne upute na početnoj stranici Studomata, odmah nakon logiranja, objašnjene "step by step". U poređenju sa interfejsom Facebook-a, Studomat je prost ko "jaje na oko" (jer grah ipak zahtijeva određene vještine poput zaprške itd.) i zaista je nevjerovatan broj studenata koji su tražili pomoć Studentske za logiranje, kao da pojedini nikad nisu imali e-mail ili sličan servis na Internetu..? Razz Ali sada ih je sve manje, pa bi se reklo da "stvar hoda"... Za ime Boga ljudi, pustite malo gospođe u Službi da rade svoj posao, u gradu je ovih dana i previše kritičara. Sjećam se dana kad je Studomat počeo s radom, odmah se našla grupica koja ga nije ni vidjela a već je počela da traži razloge zašto to ne bi moglo uspjeti, nije potrebno, ničem ne služi, nema vijesti, slika... neki očito ne kontaju značenje pojma Studomat i Forum. Ah, dobri stari Google...
TexMex
TexMex
AKTIVNI ČLAN
AKTIVNI ČLAN

Broj postova : 12
Join date : 2010-06-26

Na vrh Go down

moderator Re: Kratko uputstvo za korištenje studomata !

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu