FORUM EKONOMSKI FAKULTET BIHAĆ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» www.uskupi.ba
Borilački sportovi Empty2011-04-09, 16:24 by Gost

» Status bolonjaca nakon završenog studija
Borilački sportovi Empty2011-02-20, 20:46 by Emy

» Nova web stranica Udruzenja DDK Bihac
Borilački sportovi Empty2010-12-15, 11:21 by ismet222

» Čestitka za rođendan !
Borilački sportovi Empty2010-09-24, 00:26 by admin

Sretan rođendan forume !

2010-09-03, 01:28 by admin

Dragi naši članovi i posjetioci danas naš forum slavi 1.rođendan.Tačno prije godinu dana pokrenuli smo ovaj Forum Ekonomskog fakulteta Bihać kako bih pružili i razmjenili informacije te olakšali našim studentima prikupljanje informacija vezanih za njihovo školovanje.Forum je opstao i dalje je u funkciji zahvaljujući našim vjernim članovima.Zato Vam u ime Administracije foruma želim …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Obavijest vezana za prenos predmeta i Master studij

2010-08-23, 15:19 by admin

Poštovani članovi i posjetioci foruma obavještavamo Vas slijedeće:

Studenti upisani u 2008 godini u narednu godinu mogu da prenesu dva nastavna predmeta dok studenti upisani u 2009 godini mogu da prenesu samo jedan nastavni predmet.

Obavještavamo kandidate za Master studij da će za isti u toku Septembra mjeseca biti raspisan konkurs.

Puno uspjeha u nastavnoj godini 2010/2011 želi Vam …

[ Full reading ]

Komentari: 1

U prvu godinu upisano skoro 1.000 studenata

2010-08-04, 20:15 by admin

U prvu godinu studija u akademskoj 2010/2011. godini planom upisa studenata Univerziteta u Bihaću predviđeno je da se upiše njih 1920. Prvi upisni rok je okončan i do sada je upisano 977 studenata, odnosno 51 posto.

Sudeći prema ovim podacima, na većini fakulteta ostalo je dovoljno mjesta za one koji će se prijaviti u drugom upisnom roku koji će biti održan krajem ovog ili početkom …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Informativni časopis STUDENT Br.78-79

2010-07-08, 21:27 by admin

Borilački sportovi 1000044q

Komentari: 0

Zasjedao Senat Univerziteta

2010-07-05, 21:35 by admin

Borilački sportovi Rektorat1

Na svojoj 12. redovnoj sjednici Senat Univerziteta u Bihaću pod predsjedavanjem predsjednika, prof. dr. Refika Šahinovića,je razmatrao nekoliko značajnih cjelina akademskih pitanja iz svoje nadležnosti.

Najznačajniji akt o kome se raspravljalo i koji je nakon usvajanja upućen u daljnju proceduru može u značajnoj mjeri olakšati …

[ Full reading ]

Komentari: 1

Emisija Time out dana 27.06.2010 RTV USK

2010-06-27, 19:44 by admin

Dana 27.06.2010 godine u emisiji za mlade TIME OUT RTV USK sa početkom u 20h gost emisije Dekan Ekonomskog fakulteta Bihać Gosp.Prof.Dr.Cariša Bešić.Emisija je otvorenog tipa te svoja pitanja možete uputiti direktno putem telefona.

Hvala

Administrator


Komentari: 3

Vodič za upis 2010/2011 Ekonomski fakultet Bihać

2010-06-07, 15:10 by admin

Svoju brošuru "Vodič za upis 2010/2011"možete pronaći već danas u studentskoj službi ovog fakulteta.


Borilački sportovi Scan0009
Borilački sportovi Scan0007

[ Full reading ]

Komentari: 5

Obavijest administracije portala

2010-06-10, 15:22 by admin

Dana 10.06.2010 godine došlo je do ozbiljnih kršenja pravila foruma kao i vređanje administracije portala i Dekana Ekonomskog fakulteta Bihać od strane člana koji se u dva navrata prijavljivao na naš forum i ostavljao komentare u dva posta sa različitih e-mailova i korisničkih imena.Obaviještavamo naše drage članove zbog ozbiljnosti situacije i postova koje je ovaj član ostavio bili …

[ Full reading ]

Komentari: 4

Neka nova vremena na Ekonomskom fakultetu Bihać

2010-06-07, 14:20 by admin

Borilački sportovi P0706101214
Ovako je danas izgledalo na Ekonomskom fakultetu Bihać.Gužve ispred studentske službe su prošlost i ako su u toku prijave Junsko-Julskih ispitnih rokova.Elektronsko poslovanje putem interneta kojeg je ovaj fakultet na čelu sa novim Dekanom Gosp.Prof.Dr.Carišom Bešićem uveo kao prvi na Univerzitetu Bihać u mnogome je olakšao …

[ Full reading ]

Komentari: 0

ISPITNI ROKOVI JUNI-JULI 2010 godina

2010-06-03, 22:39 by admin

Obaviještavamo sve studente Ekonomskog fakulteta Bihać da su na našoj službenoj stranici STUDOMAT postavljeni novi ispitni rokovi za Juni i Juli 2010 godine.Službenu stranicu STUDOMAT imate i na našem forumu gdje Vam je olakšano korištenje iste a takođe ima i uputstvo za korištenje studomata.

U ime Administracije foruma želimo mnogo sreće svim studentima na predstojećim ispitima !



[ Full reading ]

Komentari: 3

ONLINE

Borilački sportovi

2 posters

Go down

moderator Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2009-11-05, 18:14

POTURAK PREŠAO U SHOW TIME

Borilački sportovi Dzeki72

"Bosanska mašina", ponajbolji bh. K1 borac Dževad Poturak, promijenio je federaciju pod čijim se okriljem bori, te se ovom borcu sada ukazuje velika prilika u nastavku karijere.
Nekadašnji evropski prvak u kikboksu, te osvajač prestižnog turnira K-1 Fighting Network, održanog u prijestolnici Češke Pragu 2007. godine, odlučio je prekinuti saradnju sa dosadašnjom federacijom K1 Collizion, te se priključiti holandskom Show Timeu.

"Pa, prije nekih dvadesetak dana odlučio sam izaći iz K1 Colliziona. Odluku sam donio nakon što sam posljednjih pet godina proveo u toj asocijaciji, gdje sam odradio zaista mnogo mečeva. Međutim, moji uspješni nastupi i brojne pobjede trebali su do sada rezultirati odlaskom na neki od jakih tunira u Japanu ili SAD. Međutim, do toga nije došlo", priča Dževad Poturak za SportSport.ba.

Tokom proteklih pet godina Poturak je zu okviru K1 Colliziona ostvario i više nego dobre rezultate, pobijedivši neke od najvećih svjetskih imena u ovom sportu, ali to izgleda nije bilo dovoljno da nastupi na nekom od prestižnih turnira koji se svake godine održavaju u Japanu i SAD.

"Tokom ovih pet godina provedenih u sad već bivšoj federaciji, zadovoljio sam apetite publike, promotora, trenera, ali sve to navodno nije bilo dovoljno da mi se obezbijedi učešće na nekom od završnih turnira. Da li ljudi iz K1 Colliziona nisu htjeli ili nisu mogli da me pošalju na neki jaki turnir, to ne znam, ali kada su čuli da prelazim u Show Time zvali su me odmah i predsjednik asocijacija, pa i ljudi iz Japana, Sadaharu Tanigawa i Jusuki Takemase, koji su me nagovarali da ostanem, što dovoljno govori samo po sebi koliko im znači da ostanem", kaže Bosanska mašina.

Međutim, Poturak i pored poziva nazad iz K1 Colliziona ne ostaje u ovoj federaciji.

"Ne, već sam donio odluku i ona je konačna. Prelazim u Show Time i to je moja definitivna odluka. Oni su imali pet dugih godina da vide kakav sam borac i da sam spreman za najveće turnire, ali nisu i sada je kasno. Sa Show Timeom sam potpisao ekskluzivni ugovor na pet godina".

Kada je naredna borba?

"Narednu borbu sam trebao imati 12. decembra, ali pod okriljem K1 Colliziona. Međutim, iako sam tražio do Show Timea da ne objavljuju prelazak, do toga je došlo. Nažalost, poražen sam u Rumuniji upravo zbog toga što nisam mogao dovoljno koncentrisati na borbu, jer sam u to vrijeme vodio pregovore i to me previše zaokupiralo, a trebao sam rutinski pobijediti. Međutim, šta je tu je, treba ići naprijed. Pod okriljem Show Time svoju prvu borbu trebao bih imati u februaru naredne godine u Pragu, dok bi u maju naredne godine trebao nastupiti na velikom turniru koji će se održati na slavnoj Amsterdam Areni, pred oko 25.000 gledalaca. Također, postoji velika vjerovatnoća da ukoliko iskrsne neki od turnira u Japanu, SAD ili Australiji da bih se i tamo pojavio. Tu ponudu sasvim sigurno ne bih odbio", zaključio je Poturak.

juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2009-12-30, 22:03

Borilački sportovi Ahajevvvvvvvvvvvvv

HAYE IZAZVAO KLITSCHKA

Britanski bokser David Haye, prvak svijeta u WBA verziji, izazvao je šampiona u WBC verziji Vitalija Klitschka.
Britanski mediji su saznali da Hayeov menadžer pregovara s predsjednikom Gabona da se ovaj meč godine održi u toj afričkoj državi.

David Haye je profesionalni bokser od 2002. godine. Do sada je imao 23 borbe, od kojih je 21 dobio nokautom. Jedini poraz prošlog juna mu je nanio mlađi brat Klitschko, 33-godišnji Vladimir.

U tom susretu Haye je bio ozbiljno povrijeđen, a nakon što se oporavio 7. novembra je pobijedio ruskog gorostasa Nikolaja Valujeva i oduzeo mu WBA titulu.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by admin 2009-12-30, 22:07

juventus 0244 (citat):Borilački sportovi Ahajevvvvvvvvvvvvv

HAYE IZAZVAO KLITSCHKA

Britanski bokser David Haye, prvak svijeta u WBA verziji, izazvao je šampiona u WBC verziji Vitalija Klitschka.
Britanski mediji su saznali da Hayeov menadžer pregovara s predsjednikom Gabona da se ovaj meč godine održi u toj afričkoj državi.

David Haye je profesionalni bokser od 2002. godine. Do sada je imao 23 borbe, od kojih je 21 dobio nokautom. Jedini poraz prošlog juna mu je nanio mlađi brat Klitschko, 33-godišnji Vladimir.

Au kolega ovo će biti borba iz snova nema šta.Jedva čekam taj meč...

U tom susretu Haye je bio ozbiljno povrijeđen, a nakon što se oporavio 7. novembra je pobijedio ruskog gorostasa Nikolaja Valujeva i oduzeo mu WBA titulu.
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2010-02-12, 22:58

Borilački sportovi 9_za_web_floyd_9

MAYWEATHER JR. PROTIV MOSLEYA 1.MAJA

Kada smo ostali, barem za sada bez spektakularnog okršaja Manny Pacquiao - Floyd Mayweather Junior, ''pao'' je dogovor između Mayweathera i Shanea Mosleya, a borba je najavljena za 1.maj u MGM Gardenu, u Las Vegasu. Tako ćemo na jednoj strani imati šesterostrukog prvaka Floyda Mayweathera Juniora, a na drugoj Sugara Shanea Mosleya koji je pet puta u svojoj karijeri bio svjetski prvak.
Floyd Mayweather je bio prvak u čak pet različitih kategorija, posljednju borbu je imao u devetom mjesecu prošle godine kada je jednoglasnom odlukom sudija pobjedio Juana Manuela Marqueza nakon 12 rundi.
To je bila njegova prva povratnička borba, nakon one u kojoj je 2007.godine tehničkim nokautom sredio Rickyja Hattona u borbi za naslov prvaka velter kategorije, verzija WBC. U profi boksu je Floyd Mayweather Junior prisutan od 1996.godine i nikada u karijeri nije poražen, a ukupno je 40 puta ulazio u ring. U posljednjih pet borbi redom je pobjeđivao Zab Judaha, Carlosa Manuela Baldomira, De La Hoyu, Hattona i Marqueza.

Za razliku od njega, Shane Mosley je imao ukupno 52 borbe, ali je i pet puta poražen. Posljednji put prije tri godine kada je izgubio u 12 rundi od Miguela Angela Cottoa, pojas svjetskog prvaka
također velter kategorije, ali u verziji WBA. Nakon toga poraza vratio se pobjedama protiv Ricarda Mayorage i Antonia Margarita.

Borba Manny Pacquiao - Floyd Mayweather je otkazana zbog problema koji su se pojavili oko doping testova, a za razliku od Filipinca, Mosley je prihvatio Mayweatherov strožiji zahtjev oko testiranja iako je 2003.godine koristio doping u mečeu sa Oscarom De La Hoyom.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2010-03-01, 03:36

Borilački sportovi Nekibokss_vecaaa

ZILDŽIĆ: HROMEK JE ŽELJAN DOKAZIVANJA

Salko Zildžić, kick-boxer koji spada u red najpopularnijih bh. sportista, nakon kraće pauze 20. marta 2010. godine ponovo ulazi u ring i bori se za titulu prvaka svijeta u low kicku WAKO PRO asocijacije.
Prije meča večeri za prisutne će biti izvedene i tri predmeča koji su na rasporedu od 7 do 8 sati, dok bude ulazio u Arenu. U prvom predmeču se sastaju Azim Selimović (Tuzla) - Sadam Stupar (Zenica), Damir Arnaut (Tuzla) - Semir Musić (Sarajevo), Samir Delic protiv protivnika iz Turske čije ime još nije poznato. Nakon ove 3 borbe u 8 sati počinje glavna manifestacija sa pet uvodnih borbi: Junuz Altintas - Bahrudin Mahmić, drugi meč je sa Lukom Šimićem (Hrvatska) - Džemal Mahmić, Nikola Vozić - Mesud Selimović, Dario Gordić (Sarajevo) - Igor Emkić (Tuzla) i Igor Jurković - Adis Dadović. Uvodni mečevi će trajati tri runde po 3 minute, dok će meč večeri trajati pet rundi po tri minute.

"Što se tiče priprema, pri kraju smo. Ostalo je još dvadesetak dana i što se tiče mene mislim da smo završili. Radi se na taktičkoj strategiji, moramo se prilagoditi kontragardu Hromeka", kazao je trener Salke Džilića.

"Najteži dio je završen i mislim da sam spreman i zdraviji nego u prethodna dva meča kada sam imao zdravstvenih problema. Ovaj meč slobodno mogu nazvati povratak poslije izgubljenog meča u Podgorici, gdje sam vodio četiri runde i peta runda je bila presudna kada je jedan udarac okrenuo sve protiv moje četvrte runde. Obećavam publici da ću srce i sve ostaviti u ringu i nadam se da ću ih obradovati na neki način."

"Michal Hromek je drugi izazivač u ovoj kategoriji. Neugodan je borac, viskok je 190 cm, od 60 borbi izgubio je samo dvije od Rusa, naime jednu je izgubio, a na drugoj se nije pojavio zbog povreda koju je imao. Godišnje izgubi jednu do dvije borbe ali se nadamo da će Salko preuzeti mjesto od te jedne izgubljene borbe."

"Hromek je željan dokazivanja i mlađi je od mene. Nadam se da ću znati šta Hromek pripremi i da ću to znati analizirati i iskoristit u svoju korist. Obojica težimo ka tituli " rekao je Salko Zildžić za kraj press konferencije.

sportsport.ba
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2010-03-07, 21:50

Borilački sportovi 4_9_dzeki72

POTURAK PROTIV OVEREEMA!

Najbolji K-1 borac Bosne i Hercegovine Dževad Poturak napokon je dobio dugo očekivani poziv iz zemlje "izlazećeg sunca" da nastupi na jednom prestižnom turniru.
Poturak će 3. aprila nastupiti na K-1 turniru, koji će se održati u japanskoj Yokohami.

Protivnik ''BH Mašini'' biće snažni holandski teškaš Alistar Overeem, koji uspješno spaja K-1 i MMA karijeru, tren je na K-1 borilištima, dok ostale borbe odrađuje i u mješovitim borilačkim vještinama.

Svijet ga je više počeo pratiti od borbe sa Mirkom Filipovićem pod Dream organizacijom. Alister za poraz ne zna već u više od 10 borbi, naravno kada je u pitanju MMA, dok u K-1 ima dva poraza u zadnjih pet borbi.

Podsjetićemo da je jedan od rijetkih koji je uspio da nokautira najboljeg K-1 borca Badr Harija. Od ostalih mečeva izdvajamo meč Semmy Schilta i Errol Zimmerman, te povratnika Alexey Ignashova i Badr Harija.

sportsport.ba
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2010-03-14, 00:05

Borilački sportovi Asalakanvvvvvvvv

SVE SPREMNO ZA "NOĆ ŠAMPIONA"

Pripreme za održavanje manifestacije “Noć šampiona” (20. mart), u okviru koje će centralni događaj biti borba za titulu svjetskog prvaka u low kicku (85,1 kg, 5 rundi x 3 minute) WAKO PRO asocijacije, između bh. borca Salke Zildžića i Portugalca Alberta Moraisa, su privedene kraju.

Jučerašnjim konačnim defenisanjem učesnika u uvodnim i pred borbama, u kojima će na zadovoljstvo zeničke publike biti i njihova tri sugrađanina, pripreme za manifestaciju kojom će se u Gradskoj areni Zenica između istalog obilježiti i dan Zenice, su privedene kraju.

Manifestacija “Noć šampiona” koja će biti splet kvalitetnih borbi i nesvakidašnjeg laser show i pirotehničkog programa, počet će u 19 sati uvodnim borbama u kojima se sastaju: Asim Selimović (Tuzla) - Sadam Stupar (Zenica) – low kick 81 kg, Damir Arnaut (Tuzla) - Semir Musić (Ilidža) – low kick 63 kg, i Semir Delić (Tuzla) – Harbin Xheladini (Makedonija) – low kick 57 kg.

Parovi predborbi su: Yunus Altintas (Turska) - Bahrudin Mahmić (Zenica) - 81 kg , Luka Šimić (Hrvatska) - Džemal Mahmić (Zenica) - 81 kg, Nikola Božić (Hrvatska) - Mesud Selimović (Tuzla) -81 kg , Dario Kordić (Sarajevo) - Igor Emkić (Tuzla) 81 kg i Igor Jurković (Hrvatska) - Adis Dadović (Zenica) K1 + 91 kg.

Ulaznice po cijeni od 10 KM u prodaji će se naći od srijede u poslovnicama Bisstoursa i BM Radija u Zenici, te na prodajnim mjestima na tuzlanskom Korzou i tuzlanskoj agenciji Elle Travel (zgrada Pasaža) koja Zildžićevim navijačima za 25 KM nudi ulaznicu i prijevoz za Zenicu.
juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by juventus 0244 2010-09-13, 19:49

KLIČKO I DALJE NEPOBJEDIV

Svjetski prvak po verzijama WBO, IBO i IBF, Vladimir Kličko, sinoć je pred oko 50.000 gledalaca u Commerzbank-Areni pobijedio nokautom u 10 rundi Samuela Petera i tako odbranio pojaseve u pomenutim verzijama.

Tokom svih 10 rundi Kličko je dominirao u ringu, a kada je u 10 rundi namirisao krv, silovitim nokautom natjerao je sudiju na prekid.

"Još na samom početku meča postalo je jasno da njegov plan neće uroditi plodom, dobro je i izdržao do 10. runde", rekao je Kličko nakon meča.

juventus 0244
juventus 0244
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1990-08-14
Broj postova : 436
Join date : 2009-10-01
Age : 33

Na vrh Go down

moderator Re: Borilački sportovi

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu