FORUM EKONOMSKI FAKULTET BIHAĆ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» www.uskupi.ba
Gužva ispred studentske službe Empty2011-04-09, 16:24 by Gost

» Status bolonjaca nakon završenog studija
Gužva ispred studentske službe Empty2011-02-20, 20:46 by Emy

» Nova web stranica Udruzenja DDK Bihac
Gužva ispred studentske službe Empty2010-12-15, 11:21 by ismet222

» Čestitka za rođendan !
Gužva ispred studentske službe Empty2010-09-24, 00:26 by admin

Sretan rođendan forume !

2010-09-03, 01:28 by admin

Dragi naši članovi i posjetioci danas naš forum slavi 1.rođendan.Tačno prije godinu dana pokrenuli smo ovaj Forum Ekonomskog fakulteta Bihać kako bih pružili i razmjenili informacije te olakšali našim studentima prikupljanje informacija vezanih za njihovo školovanje.Forum je opstao i dalje je u funkciji zahvaljujući našim vjernim članovima.Zato Vam u ime Administracije foruma želim …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Obavijest vezana za prenos predmeta i Master studij

2010-08-23, 15:19 by admin

Poštovani članovi i posjetioci foruma obavještavamo Vas slijedeće:

Studenti upisani u 2008 godini u narednu godinu mogu da prenesu dva nastavna predmeta dok studenti upisani u 2009 godini mogu da prenesu samo jedan nastavni predmet.

Obavještavamo kandidate za Master studij da će za isti u toku Septembra mjeseca biti raspisan konkurs.

Puno uspjeha u nastavnoj godini 2010/2011 želi Vam …

[ Full reading ]

Komentari: 1

U prvu godinu upisano skoro 1.000 studenata

2010-08-04, 20:15 by admin

U prvu godinu studija u akademskoj 2010/2011. godini planom upisa studenata Univerziteta u Bihaću predviđeno je da se upiše njih 1920. Prvi upisni rok je okončan i do sada je upisano 977 studenata, odnosno 51 posto.

Sudeći prema ovim podacima, na većini fakulteta ostalo je dovoljno mjesta za one koji će se prijaviti u drugom upisnom roku koji će biti održan krajem ovog ili početkom …

[ Full reading ]

Komentari: 0

Informativni časopis STUDENT Br.78-79

2010-07-08, 21:27 by admin

Gužva ispred studentske službe 1000044q

Komentari: 0

Zasjedao Senat Univerziteta

2010-07-05, 21:35 by admin

Gužva ispred studentske službe Rektorat1

Na svojoj 12. redovnoj sjednici Senat Univerziteta u Bihaću pod predsjedavanjem predsjednika, prof. dr. Refika Šahinovića,je razmatrao nekoliko značajnih cjelina akademskih pitanja iz svoje nadležnosti.

Najznačajniji akt o kome se raspravljalo i koji je nakon usvajanja upućen u daljnju proceduru može u značajnoj mjeri olakšati …

[ Full reading ]

Komentari: 1

Emisija Time out dana 27.06.2010 RTV USK

2010-06-27, 19:44 by admin

Dana 27.06.2010 godine u emisiji za mlade TIME OUT RTV USK sa početkom u 20h gost emisije Dekan Ekonomskog fakulteta Bihać Gosp.Prof.Dr.Cariša Bešić.Emisija je otvorenog tipa te svoja pitanja možete uputiti direktno putem telefona.

Hvala

Administrator


Komentari: 3

Vodič za upis 2010/2011 Ekonomski fakultet Bihać

2010-06-07, 15:10 by admin

Svoju brošuru "Vodič za upis 2010/2011"možete pronaći već danas u studentskoj službi ovog fakulteta.


Gužva ispred studentske službe Scan0009
Gužva ispred studentske službe Scan0007

[ Full reading ]

Komentari: 5

Obavijest administracije portala

2010-06-10, 15:22 by admin

Dana 10.06.2010 godine došlo je do ozbiljnih kršenja pravila foruma kao i vređanje administracije portala i Dekana Ekonomskog fakulteta Bihać od strane člana koji se u dva navrata prijavljivao na naš forum i ostavljao komentare u dva posta sa različitih e-mailova i korisničkih imena.Obaviještavamo naše drage članove zbog ozbiljnosti situacije i postova koje je ovaj član ostavio bili …

[ Full reading ]

Komentari: 4

Neka nova vremena na Ekonomskom fakultetu Bihać

2010-06-07, 14:20 by admin

Gužva ispred studentske službe P0706101214
Ovako je danas izgledalo na Ekonomskom fakultetu Bihać.Gužve ispred studentske službe su prošlost i ako su u toku prijave Junsko-Julskih ispitnih rokova.Elektronsko poslovanje putem interneta kojeg je ovaj fakultet na čelu sa novim Dekanom Gosp.Prof.Dr.Carišom Bešićem uveo kao prvi na Univerzitetu Bihać u mnogome je olakšao …

[ Full reading ]

Komentari: 0

ISPITNI ROKOVI JUNI-JULI 2010 godina

2010-06-03, 22:39 by admin

Obaviještavamo sve studente Ekonomskog fakulteta Bihać da su na našoj službenoj stranici STUDOMAT postavljeni novi ispitni rokovi za Juni i Juli 2010 godine.Službenu stranicu STUDOMAT imate i na našem forumu gdje Vam je olakšano korištenje iste a takođe ima i uputstvo za korištenje studomata.

U ime Administracije foruma želimo mnogo sreće svim studentima na predstojećim ispitima !



[ Full reading ]

Komentari: 3

ONLINE

Gužva ispred studentske službe

+7
Adamov smit
almina
zemo
meha
deluxe
_toxic_
admin
11 posters

Stranica 1/2 1, 2  Next

Go down

moderator Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-02-24, 20:33

Dana 24.02.2010 godine došlo je do neopisive gužve ispred studentske službe povodom upisa semestra.Ogorčeni čekanjem i neprofesionalnom organizacijom unutar pomenute službe , odnosno lošim odnosom prema samim studentima donosimo Vam dole navedene fotografije pa sami prosudite o njihovom radu.

Hvala

Gužva ispred studentske službe P2402101131

Prva fotografija je snimljena oko 09 h

Gužva ispred studentske službe P240210113001

Druga fotografija je snimljena u 11 h i 30 minuta

Gužva ispred studentske službe P2402101130

Treća fotografija snimljena u 13 h

Molimo Vas pogledajte fotografije i ostavite svoje komentare.Mislim da su pojedini čekali na upis od 9h ujutro do 13 h sve zbog loše organizacije unutar studentske službe.

Molim za Vaše komentare !
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by _toxic_ 2010-02-25, 22:32

katastrofaa.......

_toxic_
CLAN
CLAN

Broj postova : 1
Join date : 2009-10-05

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-02-25, 22:49

A šta ćeš kolega ovako ti je kod nas na Ekonomskom fakultetu .kada mačke-mačka nema na faksu i miševi kolo vode ako ste me razumjeli. bum
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by deluxe 2010-02-25, 23:07

i sama sam prisustvovala ovom upisu u srijedu, i mogu da kazem da je organizacija studentske sluzbe ovog fakulteta krajnje neprimjerena, kao i ponasanje zaposlenog osoblja, a i djevojaka koje "volontiraju" ovdje, iako su tek upisale studij ekonomije i koje su pritom sebi pridodale titulu "zapovjednika" koje doslovno naredjuju gdje ce ko da stoji, i sta ce ko da radi, i kako ce da se ponasa uopce..
medjutim, ni gospodja Alemka nije bila nimalo ljubazna prema studentima koji su samo pokusali da ispune svoju svoju obavezu, kao sto im je i receno da dodju u tom terminu.
Samo se pitam, ako ce osoblje studentske sluzbe vec stavljati nase indekse "na hrpu", zar ne bi bilo jednostavnije, da je jedna od zaposlenih usla u ucionicu i pokupila sve indkese zajedno s prijavama semestra??
ali zasto ciniti stvari jednostavno, kad moze komplicirano?
Mislim da bi se nadlezne osobe trebale potruditi da se otklone ovakvi sramotni prizori na hodnicima ovako uglednog i cijenjenog fakulteta.
deluxe
deluxe
AKTIVNI ČLAN
AKTIVNI ČLAN

Birthday : 1990-01-16
Broj postova : 12
Join date : 2009-09-26
Age : 34

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by deluxe 2010-02-25, 23:08

izvinjavam se, mislila sam na gospodju Ramizu, a ne na Alemku z
deluxe
deluxe
AKTIVNI ČLAN
AKTIVNI ČLAN

Birthday : 1990-01-16
Broj postova : 12
Join date : 2009-09-26
Age : 34

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-02-25, 23:21

U svakom slučaju slažem se sa članom deluxe i potpisujem post.I zahtijevamo i tražimo od nadležnih da se nešto mijenja u tom radu studentske službe.Ponašaju se totalno neprofesionalno prema svom radu i nama studentima.Pa znaju li ta gospoda odnosno dotična gospođa u studentskoj šta je Bolonja,šta su prava studenata,šta su kršenja prava studenata i još mnogo toga.Ne ona kaže da radi taj posao 32 godine e sad da ja dotičnoj kažem:"Gospođo moja draga prošla su ta vremena na ovom fakultetu kad se moglo raditi šta je tko htijeo i umio!Nema toga više ! A Vi čim ugledate da glavnog nema tu igrate po svom.Ima jedna stara poslovica:"Kada mačke(mačka) nema miševi kolo vode." E tako je to kod nas žalosno i umarajuće,potrebne su hitne promjene.

Hvala.......
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by meha 2010-02-26, 13:21

i ja sam prisustvovao tom sramotnom dogadjaju....ovo izgleda kao na nekoj stocnoj pijaci....( unaprijed izvinjavam se da nikog neuvrijedim)....
doticna gospdja se ponasa kao da je ona vlasnik ustanove ekonomski fakultet...mislim da treba ovo da se vidi i da nase nadlzne vlasti na faxu prime na znanje i razmatranje da se ovo neponavlja...mislim da je preslo sve granice!!!


imaju milion drugih rjesenja...da olaksaju upis i sebi a i nama ....


poozzz
meha
meha
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1986-07-21
Broj postova : 34
Join date : 2010-02-18
Age : 37

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by zemo 2010-02-26, 22:07

Slike gore su osuda za rad neorganizirane, neprofesionalne i neefikasne studentske sluzbe. Mislim da govore vise od hiljadu rijeci i zelio bih pohvaliti autora i administratora foruma, jer samo organiziranim djelovanjem studentskih organizacija se moze rijesiti i poboljsati stanje i na fakultetu, a i sire.

Upisao sam 1 godinu vanredno na ovom fakultetu. Logicno, da sam ga upisao vanredno zato sto nemam vremena da bih ga pohadjao redovno. Medjutim, da bi stigao pokupiti potpise i biti informisan, moras kao i redovan student cekati pred vatima i dolaziti na fakultet 5 dana u sedmici u toku radnog vremena i opet je pitanje da li ces uspjeti odraditi ono sto si zacrtao, jer sta ja znam tamo neki profesor je nazvao i rekao da nece doci.

Sreca pa nisam odmah platio godinu odjednom, jer mislim da cu da pokupim svoju dokumentaciju i odem na jedan od privatnih fakulteta, gdje se prema studentima ponasaju profesionalno i gdje si kao student ravnopravan sa profesorima i gdje si blagovremeno obavjestavan o promjenama i sl.

Razlozi moje moje odluke jesu neprofesionalno ponasanje sluzbi unutar fakulteta, kao i samih profesora. Recimo kao prvo nemogu ovjeriti semestar jer nemam u idexu potpis od profesora koji je vanjski saradnik i koji nema kancelariju, a na hodniku mu ne smijes traziti potpis, dok asistent nesmije zadrzati idex kod sebe. Ili recimo, ispit koji bi trebo biti u 10, odgadja se do 11, pa do 12 itd zbog toga sto je pao snijeg pa ce profesor malo kasniti. Ili npr. dodjes kod sekretarice, a ona ne naspavana ili zbog napada klmakterija jednostavno ti zalupi vrata pred nosom.... da ne nabrajam dalje, tako da sam ja odlucio da to nije zdrava institucija koja znanju udara zdrave temelje.

Izvinjavam se sto sam se razvezao...

E da, da li neko zna imam li pravo na povrat ako ne cijelog iznosa, barem dio uplacenih sredstava za skolarinu. Hvala!

zemo
CLAN
CLAN

Broj postova : 1
Join date : 2010-02-07

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-02-26, 22:30

Zahvaljujem se gore navedenim članovima na njihovim postovima.Slažem se i treba neke stvari da mjenjamo mi studenti na ovom fakultetu.Netreba dozvoliti da neko istresa g... na nama.Oni su zaboravili da rade taj posao za nas i da su tu zbog nas i moraju ga profesionalno obavljati.Dragi članovi vjerujte meni da pojedinci još neznaju šta je Bolonja,neznaju da je Bolonja na strani studenata odnosno njihovih prava.Studenti su u mogućnosti da naprave čuda.Zato moramo ostati složni i jedinstveni samo tako možemo uspjeti.Pojedinci nezaslužuju da su tu gdje jesu i to se mora riješiti.Aferim....

zam
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by almina 2010-02-28, 21:57

da ovo feriz nije dzabe dijelio ocjene??? klik
ovo je ludnica, hvala bogu da nisam bila tu, svaka cast svima koji su ovaj dan na faxu prezivjeli Smile)

almina
CLAN
CLAN

Broj postova : 1
Join date : 2010-02-28

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by Adamov smit 2010-03-01, 02:28

jbg treba raditi sve prekomplicirano,mozda nekad bude i jednostave...
Adamov smit
Adamov smit
CLAN
CLAN

Broj postova : 7
Join date : 2009-11-03
Lokacija : skotska

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by binči 2010-03-01, 21:29

Decki ne bunite se... ima dobrih komada guzva dobro dode klik
binči
binči
ZLATNI ČLAN
ZLATNI ČLAN

Broj postova : 215
Join date : 2009-09-26
Lokacija : Bihać

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-03-01, 21:32

Opa kolegice polako cv
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by binči 2010-03-01, 21:43

Malo sale... vidim da ste zaguzvali muski... bice to sve okej.. polako.
Kolegica Ramiza radi dugo, vjerovatno je umorna od svega, ne treba joj puno zamjerati.... u svakom slucaju treba joj ponuditi drugo radno mjesto, manje slozeno, sa manje obima posla....
Ako "Car" ostane sve ce to da blista, ne brinite...!!
binči
binči
ZLATNI ČLAN
ZLATNI ČLAN

Broj postova : 215
Join date : 2009-09-26
Lokacija : Bihać

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-03-01, 21:48

A dali znate kolegice da je on i pored toga što je CAR postao i KRALJ?Neko mu dade i taj nadimak u grupi na Facebooku pa se i ja s tim složio.
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by binči 2010-03-01, 21:52

Vidjela sam... slazem se u potpunosti!!!
binči
binči
ZLATNI ČLAN
ZLATNI ČLAN

Broj postova : 215
Join date : 2009-09-26
Lokacija : Bihać

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by Jasmina 2010-03-05, 20:39

hmmm mislim da je sve ovo samo neodstatak organizacije, ne moze gospoda Ramiza sve sama! Da bi se ovaj problem rijesio smatram da je sto prije potrebna pomoc u studentskoj ali ne ona privremena vec stalna odnosno potrebno je jos osoblja po mogucnosti neko mladi!

Jasmina
CLAN
CLAN

Broj postova : 2
Join date : 2009-10-12

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-03-05, 21:12

Jasmina (citat):hmmm mislim da je sve ovo samo neodstatak organizacije, ne moze gospoda Ramiza sve sama! Da bi se ovaj problem rijesio smatram da je sto prije potrebna pomoc u studentskoj ali ne ona privremena vec stalna odnosno potrebno je jos osoblja po mogucnosti neko mladi!

Ma biće kolegica i to samo budite strpljivi čekamo rezultate izbora za Dekana Very Happy
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by meha 2010-03-05, 21:46

nego...kad je taj izbor, odnosno kako vec ide izbor.....uglavnom kad cemo znati da je NAS car postao dekan...
meha
meha
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1986-07-21
Broj postova : 34
Join date : 2010-02-18
Age : 37

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-03-05, 21:51

Kolega mensure izbor bi trebao da bude do 25.03.2010 godine.Odlučuje Nastavničko vijeće fakulteta koje broji 12 članova o novom Dekanu a mislim da ćeš i sam skontati omijer između tih članova.Nego ja tebe pozivam da dođeš na skupštimu gdje ćemo i mi dati svoj glas.Valjda se i mi pitamo za neke stvari. heheheheh
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by meha 2010-03-05, 21:59

naravno....dacu sve od sebe da se odazovem...da mu pruzimo podrsku MORAMO on je to zasluzio
meha
meha
MODERATOR
MODERATOR

Birthday : 1986-07-21
Broj postova : 34
Join date : 2010-02-18
Age : 37

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by Dimma 2010-04-08, 21:36

Drago mi je da ste započeli ovu temu jer je stvarno jedna od bitnijih....

Da sad "ne razglabam" o tome šta se meni izdešavalo (i drugima) prilikom susretanja sa Dream Team-om studentske, samo ću reći da bez obzira koliko je dugo gospođa Ramiza radila i bez obzira koliko radi i poznaje baš ovaj posao nju ne treba kritikovati već zamijeniti!
To je starija gospođa (uz dužno poštovanje) koja ne može da podnese stres tog posla, krajnje je isfrustrirana a one dvije djevojke nisu baš od pomoći...koliko sam mogla da vidim.
Pored gospođe Ramize, veliki minus bih dala onoj plavuši što se šepuri u minici cijeli dan i totalno je beskorisna, da je koji put došla na "posao"u hlačama možda bi stigla pokupiti indexe od studenata ili sl. dok druga djevojka... možda i nema priliku da pomogne niti sebi niti nama. Tako mi se čini Smile

Mene zanima šta se može poduzeti u vezi s ovim problemom, voljna sam učestvovati...jer nemamo koristi baš od samog komentiranja... zam
Dimma
Dimma
CLAN
CLAN

Broj postova : 2
Join date : 2010-04-08

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by admin 2010-04-09, 00:39

Radi se na tome uveliko Very Happy
admin
admin
Admin
Admin

Birthday : 1968-12-20
Broj postova : 560
Join date : 2009-09-04
Age : 55
Lokacija : Bosna i Hercegovina

http://www.stambi.com

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by dahlhaus 2010-04-13, 01:58

Najlakse je biti kriticar...
Ima li neko neki prijedlog bolje organizacije rada studentske sluzbe?Jesu li se studenti mogli organizovati u grupe po godinama,i na taj nacin pokusali smanjiti guzvu u tako skucenom prostoru i pomoci doticnoj gospodji koja radi i svoj i posao druge gospodje u studentskoj?Nisu pobogu,tko li ce to radit :-)
Neko spomenu Bolonju,prava i sl...
Studentska je zadnja karika lanca u primjeni tog dugotrajnog procesa.To je izvrsna sluzba,spona izmedju dekanata i studenata.Valjda bi se prvo trebao uskladiti plan i program,pa obejzbjediti adekvatne uslove rada,prostorije,kompjutere,pa profesore uciniti dospupnim studentima 24h,pa tek onda mijenjati nacin rada studentske koja ce se sama po sebi vec izmjeniti jer je neizostavni dio svake gore navedene etape.
:-))
Anonymous
dahlhaus
Gost


Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by Dimma 2010-04-13, 23:27

@dahlhaus, slažem se. Ali! Nekom logikom,...nije li lakše da jedna osoba, bilo koja iz studentske službe pokaže autoritet i kaže: "Molim za pažnju, prvi razredi ponedjeljak (lupam) drugi-utorak, ili na jednu stranu treća godina, ....bla bla..." Minuta. Nije valjda da se od dvjestotinjak studenata očekuje da se međusobno preispituju ko je koja godina... :/

Ja bih voljela da mogu reći da je studentska izvrsna....ali daleko od toga. Ja razumijem da postoje ljudi koji su u srodstvu ili poznanstvu sa gospođom Ramizom i djevojkama, ali moramo biti realni.

Opet ponavljam da sam voljna sudjelovati u dovođenu ovog pitanja u red...da ne bi bilo da samo kritikujem Very Happy klik
Dimma
Dimma
CLAN
CLAN

Broj postova : 2
Join date : 2010-04-08

Na vrh Go down

moderator Re: Gužva ispred studentske službe

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu